Hyundai Le Fil Rouge Concept Otomobil Önizleme Görüntüleri

By | Nisan 26, 2018

Hyundai, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Le Fil Rouge adlı son konseptini ele geçirdi.

Bu konsept, bir SUV, salon veya kapak olup olmadığına bakılmaksızın, tüm Hyundai tasarımlarının geleceğinin bir göstergesidir. Le Fil Rouge konsepti, yeni, çığır açan “Sensuous Sportiness” tasarım felsefesini ilk kullanan kişidir.

Le Fil Rouge düşük ve geniş ve ön ucunda muazzam bir ızgara ile geliyor. Bu oranlar, Mazda Vision Coupe modeline benzer ve Hyundai’nin ‘Işık Mimarisi’ olarak adlandırdığı ve ‘dinamik bir görünüm ve ileriye doğru hareket etkisi’ yaratan bir şeyler gösteriyor.

Hyundai’nin tasarım merkezi Executive VP Luc Donckerwolke, yeni konseptini ‘Hyundai Coupe Concept’den 1974 yılında çıkarılan tasarım DNA’sının yeniden yorumlanması’ olarak adlandırıyor.

Kapılar antrenör stilini açıyor, geriye doğru açılanlar, yeniden canlandırılan ahşap ve yüksek teknolojili kumaşlarla süslü bir iç mekânı ortaya çıkardı, haptik geri besleme ve dört ayrı koltuk kullanılan panoramik bir yüzer ekran.

“… Sensuous Sportiness” tasarım felsefesi geleceğin Hyundai modellerinde kullanıma sunulacak; marka, yeni stil dilinin “içgüdüsel güzelliği” ve “Hyundai araçlarında duygusal değer ve arzu yaratma” getirme hedefine sahip olduğunu belirtti.

Bu yeni tasarım dilini pratikte ne zaman göreceğiz? Pekala, yeni Nexo FCEV ile başladığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir