Hyundai i30 N: Sıcak bir kapak karanlık atı mı?

By | Kasım 18, 2018

► Hyundai i30 performans versiyonu
► Yeni ‘N’ ayar bölümü tarafından geliştirildi
► Daha fazla N modeliyle birleştirilecek

Hyundai , geliştirme programının sonuna ulaşan İngiltere’deki yeni i30 N sıcak kapak testinin prototipini gösteren bir tanıtım videosu yayınladı.

Hyundai i30 N, şirketin yeni N bölümü performans kolunun ilk meyvesi ve 2017 yazında piyasaya sunulması nedeniyle.

Hyundai’nin N bölümü? Bu da ne?

Yüksek performanslı karayolu arabalarının geliştirilmesine odaklanan şirketin bölümü ve Hyundai’nin motor sporları aktivitelerine yakın bağlantıları var. Performans araba alfabesinde, N’nin BMW’ye M olarak ne olduğunu veya AMG’nin Mercedes olduğunu düşünün.

2017 Hyundai i30 N Serisi casus çekim

Bir darbenin bir parçası olarak, Hyundai, daha önce BMW’nin M Bölümü’nde mühendislik bölümü başkan yardımcısı olan mühendis Albert Biermann’ı 2014’ün sonlarına doğru N bölümünün otomobil yapımına yöneldi. Başlangıçta Hyundai’nin Dünya Ralli programına dahil olmasına rağmen, nihai işi Bir dizi performans otomobiline takılmak. Bu i30 tabanlı performans kapağı, pazara ilk giren kişi olacak.

Hyundai’nin tanıtım videosu Biermann, i30 N’nin bazı gelişmelerinin ‘sürüş performansının günlük kullanıma çok uygun olmasını’ sağlamak için İngiltere yollarında gerçekleştiğini belirtti. İngiltere piyasası, Avrupa’da sıcak kapaklar için en yüksek iştahlardan birine sahip …

İngiltere’de yapılan çalışmaların çoğunun i30 N’nin adaptif amortisörlerini ve seçilebilir sürüş modlarını kalibre etmeye odaklandığı söylenmektedir.

Niçin ‘N’ harfi?

Hyundai i20 WRC ralli arabası için ilk geliştirmenin yapıldığı yer olan Seul’un güneyindeki Hyundai’nin Namyang Ar-Ge merkezi anlamına geliyor. Ayrıca, Hyundai’nin Nurburgring’deki özel test merkezine doğru bir nod.

İki yarış değiştirilmiş i30 Ns, Mayıs 2017’nin sonunda, Nurburgring 24 saat yarışına katılacak ve üretim aracının 2.0 litrelik turboşarjlı motoru ve altı vitesli manuel şanzımanı kullanacak.

Hyundai i30 N serisi ne kadar hızlı?

Şimdilik sunulan Hyundai i30 Turbo sıcak servisinden çok daha hızlı ve daha odaklanmış. Önemli frenler alaşım jantların arkasında görünür (doğal olarak kırmızı kaliperler ile). İ30’ların stoperlerinin çoğundan daha fazla çalışmak zorunda kalacak: söylentiler şu an i30 N’nin güç çıkışı 240-260bhp civarındadır – i30 Turbo’nun 183bhp’ından çok daha fazladır.

Bu çıkış, i30 N’yi,

Tahmin edilebilir bir şekilde, i30 N, ona bir savaş şansı vermek için bir dizi başka değişiklik gerçekleştiriyor. Saldırgan gövde seti, geri çekmeli direksiyon, yükseltilmiş süspansiyon ve direksiyon sistemleri, yüksek performanslı lastikler ve daha kısa, daha hızlı vites değiştirme için yeniden tasarlanan vites bağlantısı ile birlikte gelir. Burada görülen prototipte olduğu gibi, iki çıkışlı egzoz sistemi ve daha büyük tekerlekler de bulunuyor.

Hyundai ayrıca teslimat ve yanıtı iyileştirmek için motoru ve şanzıman bağlantı elemanlarını sertleştirdi. Standart olarak altı ileri manuel şanzıman takılacaktır. İsteğe bağlı olarak otomatik bir seçenek takip edebilir.

Hyundai neden performans arabalarıyla uğraşıyor?

Hyundai, imajını sağlam, değer odaklı ama oldukça sıradan otomobillerin bir tedarikçisinden değiştirmeye hevesli. Pahalı bir” d ralli program> finansman sağlıyor.

Sürpriz bir sıcak kapak karanlık at? Bulduğumuz kadar ilgi çekiciyiz.

CAR’ın normal yeni nesil Hyundai i30 incelemesini okumak için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir