Huawei P50’nin prototipi sızdırıldı

Bu yıl Haziran ayında piyasaya sürülmesi için faturalandırılan akıllı telefonun prototipinin birkaç fotoğrafıyla birlikte, üst düzey ve çok beklenen modelin tasarım ve teknik özellik ayrıntılarını gösterdi.

P50 ile ilgili daha önceki bazı sızıntılar, Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonunun bir Kirin 9000 yonga seti, 6,3 inç ekran, güçlü pil ömrü ve hızlı şarj özellikleriyle destekleneceğini göstermişti.

P50’nin P50 serisinin temel modeli olacak ve haber sitesinin yayınladığı detaylar, Huawei’nin P50’yi birkaç hafta içinde tamamen tanıtması bekliyor . Huawei’nin geçtiğimiz yıl ABD’nin kilit tedarikçilere erişimini kısıtlaması nedeniyle karşılaştığı sorunlar göz önüne alındığında, cihazın Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS üzerinde çalışacağını ortaya koyuyor.

Dolayısıyla HarmonyOS üzerindeki tüm çalışmalar sonlandırılmış ve artık cihazlarında kullanılabilir hale getirileceği söyleniyor. P50 prototip fotoğrafları ayrıca bir merkez delikli ekran tasarımına ve silindirik bir kamera modülüne sahip dörtlü bir kamera sistemini ortaya koyuyor. Kamera sistemi LED flaş teknolojisi ile donatılmış.

Huawei P50 ‘nin fiyatı hakkında hiçbir detay yoktu ve diğer birkaç detay ve özellik hala eksik. Sızan fotoğrafların ve render detaylarının gerçekten çok beklenen P50 olup olmadığı henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir