Honda NSX (2015) Nurburgring’de casus fotoğraf testleri

By | Ağustos 24, 2018

Honda, yeni NSX’i 2015 yılında hibrid supercar’ın lansmanı öncesinde geliştirme programını tamamladığı için Nurburgring’e getirdi. Otomobil ABD’de Acura NSX ve Avrupa’da Honda NSX olarak satılacak.

2015 NSX pistini ilk kez izledik; Honda ayrıca, Temmuz 2013’te ABD’de Mid-Ohio Sport Car Kursu’nda bir prototipi de test etti. Bir yıl sonra, yeni Honda NSX Mk2, geliştirme programının bir parçası olarak Nordschleife’nin etrafına vuruluyor.

Elleri dolu olacakmış gibi geliyor; Aynı günlerde casus fotoğrafları çekildi, bir Honda NSX prototipi Nurburgring’de ateş yaktı. Yeni otomobiller geliştirirken aklınıza gelebilecek pek az şey değil – ama aynı zamanda her tür akülü araba için potansiyel bir kamusal kabus.

Honda’nın NSX yangına tepkisi

CAR, Honda’dan ateşle ilgili bir cevap istediğini söyledi. Bir sözcü bize şunları söyledi: ‘Honda, NSX prototipinin Nurburgring’de test yaparken 24 Temmuz’da bir yangın yaşandığını doğrulayabilir.

‘Güvenliği en üst düzeyde önceliğimiz yapıyoruz ve neyse ki hiçbir yaralanma meydana gelmedi. Nedeni araştırıyoruz, ancak araç hala geliştirilme aşamasındayken, ayrıntıları paylaşacak bir konumda değiliz. Bunun gibi bir olay talihsiz olsa da, NSX’in gelişimi büyük ölçüde beklenen lansmana doğru ilerlemeye devam ediyor. ”

Honda NSX (2015): zayıflama

Nurburgring’de yapılan otomobil testleri, 2012 Detroit motor şovunda dünyaya çıktığı günden bu yana birçok yeni motor şovunda görülen Honda NSX konsept otomobilinden çok az değişiklik gösterdi.

Honda NSX’in ön ucu, hibriti sinsi, sivri bir burun veren, ince araba farlarını ve konsept aracının sığ ızgarasını koruyor. Motor, aküler ve frenler için soğutma delikleri, orta motorlu NSX’i ve kaput üzerindeki iki kepçeyi, Nurburgring’deki bu test arabasında açıkça görülebilir. Ayrıca dikkat çekici bir şekilde kapının kıç tarafındaki hava girişine dikkat ederek, 3.0 litrelik V6’ya monte edilmiş hava kanallarına hava yönlendiriyor, aynı zamanda uçan payandaların çevresine doğru akıyor. Diğer tarafta, Ferrari’nin sıra dışı aero köprüsü gibi, açık hava görebiliyorsunuz. F12 Berlinetta’nın.

Disguise rağmen, bu Honda NSX hakkında bol bol ayrıntı görebiliyoruz. Profilde, oranlarda bir Audi R8’e benzemez. Arkada, motor güvertesi entegre bir spoyler içerisine doğru ilerliyor. Lambaların üzerine monte edilmiş sabit bir arka kanat gibi gözüküyor, peki bir Porsche Boxster’ın tırmığının karşısındaki tüm genişliği çalıştıran kamış gibi.

Numara plakası, tamponun altında difüzörün üzerindeki U şeklinde bir çıkıntıya monte edilmiştir. Bu C şekilli arka lambalar şaşırtıcı bir şekilde bir Aston Martin’deki ışıklar gibi görünüyor, LED ünitelerinin gövdeli metal bir gövdeye sarıldığı söyleniyor.

Motor, 2015 Honda NSX teknik özellikleri

Benzinli 3.0 litrelik VTEC V6 ortada monte edilir – Honda NSX için başka nerede? – ve önden monte edilmiş elektrikli motorlarla eşleştirilir. Evet, yeni NSX dört tekerlekten çekişli ve Super Handling All-Wheel Drive sistemi, Porsche 918 Spyder’da olduğu gibi tork vektörüne izin veriyor.

Tüm sürücü, whipcrack cog-swapping için yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ile gönderilir. Henüz herhangi bir resmi performans iddiası için henüz çok erken, ancak göstergeler Honda 200mph bariyeri nudging bir üst hız ile bir 4.0sec 0-60mph koşmak iddia edecektir.

Bununla birlikte, kolay bir performans çağında Honda, vise en yüksek hızda rakamlara göre viseral hızlanma ve sürüş eğlencesi için mücadele ediyor. Honda’nın hibrit gücü var ve performansının yanı sıra NSX’in kullanılabilirliğini ve parsimonyini vurgulamaya istekli olacak. BMW’nin i8 supercar’ında oynadığı oyuna benziyor …

Yeni bir Honda NSX’i ne zaman alabilirim?

2015’in ikinci yarısında bir motor şovunda üretimde yeni NSX’i görmeyi bekliyoruz. İngiltere satışlarının gelecek yıl başlaması bekleniyor ve açılıştan bir yıl sonra bir üst düzey NSX bekleniyor.

Kuzey Amerika’nın NSX’in en büyük pazarını kanıtlamak zorunda kalması nedeniyle, belki de bir Pebble Beach veya Los Angeles motor şovunda bir ABD prömiyerini tahmin ediyoruz. Honda, bu kez ABD’de NSX’i inşa ediyor – Acura’nın Marysville, Ohio’daki Performans Üretim Merkezi’nde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir