Honda, EV Sport Concept ile klasik ’60’lı spor otomobilini yeniden tanıttı

By | Nisan 26, 2018

Honda, EV Sport Concept ile klasik ’60’lı spor otomobilini yeniden tanıttı. Honda , gösterişli Urban EV Concept şehir arabasını , mantıksal olarak Sport EV Concept adlı muhteşem iki kişilik EV spor otomobiliyle takip etti. Honda’nın sayısız tasarım stüdyoları arasındaki bir iç rekabeti izleyen son birkaç ay içinde hızlı bir şekilde geliştirilen Sports EV Concept, şimdilik bir konsept. Urban EV, Avrupa’da 2019 üretimi için onaylanırken, Honda CEO’su Takahiro Hachigo, Sports EV Concept’in üretim gerçekliğini yaratma ümitlerini “Avrupa ve Japonya’dan gelen geribildirimlere bağlı” ümitlerini söylüyor. Bahse gireriz, bu çok tuhaf olur.

Hachigo, “Urban EV hala iki yıldır, bu yüzden üzgünüz, ancak bu EV modelleri hakkında spesifik bir detay veya spesifikasyonumuz yok” diyor. ‘Bununla birlikte, özel bir EV platformu oluşturacağımızı söyleyebilirim ve Sports EV Concept, bir EV sürmeyi sevinci en üst düzeye çıkarmak için bu platformu kullanıyor.

Honda’nın elektrifikasyona devam etme kararlılığı

Aynı platformda bir ticari araç da bulunacak. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Birlikte bu Honda markası için ikonik arabalar olacak. Honda markasının elektrifikasyon planını dünyaya sunuyorlar. Avrupa’da elektriklenmeyi sürdürme kararlılığımızı temsil ediyorlar ve Honda imajını değiştirecekler. ‘ Hachigo, Honda’nın Avrupa’da satılan otomobillerinin üçte ikisinin 2025 yılında bir şekilde elektrikleneceğini taahhüt ettiğini doğruladı.

34 yaşındaki tasarımcı Makoto Harada, Sports EV Concept projesine öncülük etti ve dış mekanı tasarladı. ‘Bu benim bebeğim’ diyor, bebeği dünyaya teslim etme şansına sahip olduğunun farkına varıyor.

‘Bu en çılgın proje oldu – süper sıkı! Tasarım açısından çok fazla risk aldık ve zor zamanlar geçirdik. Örneğin, otomobilin neyi güzelleştirdiğini yakalamak için aynı taslaktaki üç kil modelini aldı. Son dakikada, özellikle de arabanın kenarlarındaki yüzeyler üzerinde çalışıyorduk. ‘

Yani, bize Spor EV Kavramı hakkında daha fazla bilgi verin

Kompakt iki kişilik bir spor otomobil olan Sports EV, Honda’nın yeni BEV platformunda, bir zemin altı bataryasından başka bir şey onaylanmadığı hakkında oturur. Konsept, Urban EV ve aynı çizgi ile aynı ön ve arka lambaları kullanır, ancak şehirdeki araba koltuğu daha destekleyici spor kovaları için hassas bir şekilde değiştirilmiştir.

Harada, “Platform, far, stop lambaları ve iç mekanı Urban EV Concept ile paylaşmak, maliyet azaltmaya katkıda bulunurken aynı zamanda aile duygusu yaratır”. Aynı zamanda bu arka bahçedeki özel otomobil hissini, aynı bileşenleri farklı şekillerde kullanmak istedim. ‘Paket hakkında bir şey söyleyemem ama EV’e gelince her şeyi kolayca değiştirebilirsin; daha fazla özgürlük var. Bir şeyleri değiştirebilir ve ağırlık dağılımını, ağırlık merkezini, rulo merkezini değiştirebilirsin… Ama bu sadece bir kavram olduğundan, bu şeyler henüz çözülmedi; Yönetim kurulu üyeleri henüz bilmiyor. ‘

Honda’nın amacı: onu harika bir sürücü EV yapmak

Harada, otomobilin araba ve şoförü yeniden birleştireceğini ve onları uzun zamandır kaybolan bir samimiyet seviyesine getireceğini umuyor. ‘Gün içinde insanlar arabalarına daha yakındılar – bu değişti’ diyor. Spor arabaları artık sadece az sayıda insana hitap ediyor. ‘Bunu değiştirmek ve insanlara karşı saldırgan olmayan bir araba tasarlamayı ama onlara ortak olmayı istedim. Örneğin, dolambaçlı bir yoldayken, karşılıklı bir ilişki kurmak için yapay zeka kullanır. Tasarım açısından da, insanları araca yakınlaştırmakla ilgilidir. Yüz ifadeleri üzerinde çok çalıştım; nötr, kızgın ya da komik değil.

Arabada klasik 60’ların tasarım öğeleri olduğunu söylüyorsun. İnsan olarak değişmediğimizi söyleyebilirim; güzel hala güzel ve biyolojiyi inkar edemezsin. Honda’lı parmaklar, Harada’nın küçük sevinç demetini üretim hayatında bir şansa inkar etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir