Honda Civic Type R (2015): turbo sıcak kapak yeni casus fotoğrafları

By | Ağustos 18, 2018

Honda, 2015’te piyasaya sürülmeden önce yeni Civic Type R sıcak kapağını test etmeye devam ediyor. Ve bu yeni casus fotoğrafları, Honda’nın 2014 ilkbaharında daha önce gösterilen Civic Type R Concept otomobilinden çok fazla sapma yapmayı planladığını kanıtlıyor.

Resimlerimiz, Avrupa titizlik testinden geliyor ve Tip R’nin, Cenevre Motor Show otomobilinin gövde setini, yoğun şekilde şekillendirilmiş spoiler, yan eşikler, bir arka difüzör ve bu arka kanat ile koruyacağını doğrulamaktadır.

Düzenli, son nesil Civic hatchback’in 2005 yılında piyasaya sürüldüğü zamanki radikali göz önüne alındığında, Honda’nun tamer 2011 Civic’e bir tür R swagger vermesi için çalışmalarının kesildiği açıktır. Ama bu casus fotoğraflarının kanıtı, herhangi bir yarım önlem almıyor.

Honda Civic Type R (2015): turboşarjlı gidiyor

Yeni Civic Type R ile ilgili büyük haber ise; Kaput altında olan şey – ve daha spesifik olarak, turbo gücünün benimsenmesi. Honda, CO2 emisyonlarının azaldığı bir çağda yüksek devirli bir VTEC motorunu tutmayı haklı çıkaramaz, bu yüzden yenilgiyi kabul etmek ve yeni 2.0 litrelik turboşarjlı ve doğrudan enjekte edilmiş dört silindirli yüklemek zorunda kaldı.

Kesin güç çıkışları şimdilik sarılıyor, ancak 280-300bhp arasında bir yerde bekleniyor. Honda’nın Avrupa Ar-Ge merkezinde yer alan gelişmiş ürün planlayıcısı Patrik Ponec, CAR’e şunları söyledi: ‘Çıktı bizim temel değerlerimizden biri değil. Yüksek çıkışlı bir turboşarjlı motor oluşturmak nispeten kolaydır, ancak amacımız VTEC özelliklerini korumaktır, bu nedenle yüksek tepkiler, büyük tepkilerle ve performansı kontrol etmek kolaydır. ‘

Honda’nın ön kapak, ön tekerden çekişlidir ve tam sınırlı kayma diferansiyelinden ziyade, ön dingil sineğini ve tekerlek çarkını yönetmek için elektronik ve çekiş kontrolünden yararlanır. Honda, bir Nurburgring turu rekoru kıracak mı? Renaulsport, 7 dakika 54.36sn’de Nordschleife etrafında bir Megane 275 Trophy-R patlattıktan sonra, bugün işi biraz daha zorlaştı.

Şov arabasını, yeni Tip R’nin nasıl süreceğine dair bir lezzet verdik. CAR’nin Honda Civic Type R Concept incelemesini okumak için buraya tıklayın .

Nihayet bitirilen Honda Civic Type R’i ne zaman göreceğiz?

Honda ilk kez 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Civic Type R Concept’i gösterdi ve başka bir iterasyon hazırladı – bir facelifted konsept otomobil! – Bu sonbaharın 2014 Paris gösterisinde lansmanı için.

Bu, önümüzdeki baharın Cenevre Otomobil Fuarı’nda, 2015’e kadar bitmiş üretim iterasyonunu görmeyeceğimiz anlamına geliyor. Fiyatlar 30.000 £ altında başlayacak.

2015: Honda, mojo’yu yeniden keşfetti?

Yeni Civic Type R gelince, önümüzdeki sene McLaren ve NSX hibrid supercar’a ulaştığında F1’e dönüş, 2015 yılı Honda’nın tekrar yola çıkması gibi görünüyor.

Ürün döngüsünün mükemmel bir fırtınası, küresel durgunluk ve CO2 emisyonlarını engellemek için turboşarjlı, küçültülmüş motorlara geçiş Honda’yı, meraklıları ile akıldan çıkmış olan Type R modellerinden sıyrılmış bıraktı. Model yelpazesi çok uzun süredir biraz fazla mantıklıydı ve yeni, daha fazla spor yapan Hondaş’ın önümüzdeki yıl kira kontratını bırakmasını bekleyemeyiz.

>> Yeni 2015 Honda Civic Type R tarafından heyecanlı mısınız? ‘Yorumunuzu ekle’yi tıklayın ve sesini kapatın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir