0

Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor

Babası Uğur Budak‘ın yanında çocuk yaşlarda kasaplığı öğrenen Musa Budak, genç yaşta işin başına geçerek, deve sucuğu üretimini ön plana çıkardı. Deve güreşlerinde güreşemeyecek duruma gelen ve yaşı geçen develer, sucuk yapımı için kesiliyor.

ÜLKENİN HER YERİNE GÖNDERİLİYOR

Kesilen develerin etinden yapılan sucuklar, kilogramı 100 liradan Türkiye‘nin 81 iline gönderiliyor. Her ay talebe göre 1 ya da 2 deve kesen Budak, hiçbir katkı maddesi olmadan yaptığı sucukların normal sucuklardan çok farklı olduğunu söyledi.

Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor

“KIŞ SEZONLARINDA DAHA FAZLA TALEP OLUYOR”

Musa Budak, “Deve sucuğu yapımını babamdan öğrendim. Ayda talebe göre bir veya iki deve kesiyoruz. Özellikle kış sezonlarında daha çok talep oluyor. Üretimini yaptığımız deve sucuklarını, internet üzerinden satıp, kargoyla yolluyoruz. Zaman zaman talebi karşılayamaz duruma geliyoruz. Dana sucuğu ile deve sucuğu arasında tat farkı var” diye konuştu.

Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor

“KATKI MADDESİ BULANA 250 BİN LİRA ÖDEMEYİ KABUL EDİYORUZ”

Yüzde 100 deve etinden yapılan sucuğun tadına doyum olmadığını söyleyen Budak, “Birçok yerde kıvam artırıcı, renklendirici, yağ tutucu, Çin tuzu, sakatat, soya ve benzeri kimyasallar sucukların içine konuluyor. Ancak biz bunların hiçbirini koymuyoruz. Bu saydıklarımdan birini, ürettiğimiz deve sucuğunun içinde gram dahi bulana 250 bin lira ödemeyi ve mesleği bırakmayı taahhüt ediyoruz. Deve sucuğunu, 100 yıl önce nasıl yapılıyorsa, aynı şekilde yapmaya devam ediyoruz. Her sattığımız paket içine de bu taahhüt yazısını koyarak müşteriye yolluyoruz” dedi.

Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor Hiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyorHiçbir katkı maddesi olmayan deve sucuğunun kilosu 100 liradan satılıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir