Gizem Ferrari supercar patent başvurusunda ortaya çıkıyor

By | Kasım 13, 2018

Sıradışı Ferrari patent resimleri dosyalandı
► Bir kerelik komisyon komisyonu
► Bize düşündüğünüzü söyle!

Seninle dürüst olacağız; Ferrari’nin bu yeni LaFerrari tasarımlı stil alıştırmasıyla ilgili planlarını tam olarak bilmiyoruz. Ancak Maranello’nun şekli etrafında birçok patent için başarılı bir şekilde başvurması, bunun ciddi bir proje olduğunu gösteriyor.

Hemen hemen her otomobilin tasarımı patentli olurken, sürecin bitmesi ve patentlerin resmi bir teslimat yapılmadan önce yayınlanması olağandışı bir durumdur. Yine de durum böyle değil. Ferrari , Ağustos 2016’da Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi ile bu makine için bir bütün patent başvurusu yaptı ve bu hafta, firmanın amacına veya niyetine ilişkin olarak firmadan hiçbir ipucu duyulmadan yayınlandı.

Öyleyse Ferrari patentleri hakkında ne biliyoruz?

Çok sayıda çizgi çizimi ve büyük ölçekli, hatta belki de tam boyutlu bir stil modelinin bir dizi fotoğrafını içeren görüntülerden çok şey toplanabilir.

Gizem Ferrari patent başvurusunda tespit edildi

Merkezi monocoque mevcut LaFerrari’den alınmış gibi görünüyor; Kapıların arkasındaki yükselen bel, mevcut otomobille eşleşen A sütunları ile birlikte, yeni tasarımın aynı sert noktaların etrafında sabitlendiğini öne sürüyor. Bu, deri altında tam karbon fiber monokok anlamına gelir. Bunu göz önüne aldığımızda, aynı 6.3-litre, 789bhp V12’nin arka camın altında oturması, toplam 950 at için 161 beygirlik elektrik yardımının desteklenmesi ve kullanılması.

Her şeyde, Ferrari’nin tasarım şefi Flavio Manzoni’nin patent belgelerine göre, yeni kaporta tasarımları yatıyor. Aynı zamanda orijinal LaFerrari styling ekibine de yöneldi ve en son tasarımın özellikle derin taraklı kenarlarda ve çok katmanlı yüzey işleminde bazı evrimsel unsurları var.

CAR dergisinin LaFerrari incelemesi

Bir defaya mahsus Ferrari mi? Detayları gözetleme

Önde gelen farlar, vücudun rengarenk kaplamasının altında, sadece gündüz yanan ışıklar görülebilir. Modern inşaat ve çarpışma düzenlemeleriyle etkin bir şekilde yasaklanan açılır lambalarla, farlar ana farlara ihtiyaç duyulduğunda bir kenara kayarlar.

Bu resimlerin bir kerelik bir komisyona işaret etmesi muhtemel

Hem ön hem de arkada büyük miktarda geniş karbon var; Görünen örgünün detayı, stil modelinin tam boyuta çok yakın olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. Çatı, LaFerrari’nin gölgelik tarzını korurken, temel aldığı ve tamamen cam gibi görünen bir arabadan daha temiz. Kapılardaki küçük, iç taraftaki yan camlar, A sütunları ile karşılaştıkları ön kenarları etrafında daha fazla bileşik eğri sağlar.

Peki kimin için?

Çek defterini çıkarmadan ve yerel Ferrari satıcısına gitmeden önce, bunun benzersiz bir makine olabileceğini akılda tutmaya değer. Ferrari’nin mevcut menzilinde kesinlikle bir yer olmadığı görülüyor. Tasarım koşullarında LaFerrari’den ileriye doğru bir adım olsa da, bir yedek parça yaratma zamanı geldiğinde firma o otomobilin monokok ve mekanik bileşenlerini geri dönüştürecek gibi görünmüyordu.

LaFerrari vs McLaren P1: CAR’ın ikiz testi

Fantom Ferrari'nin arka güvertesi

Ferrari patentlerinin son yıllarda bilinmeyen arabalar ortaya çıkardığı nadir durumlarda, neredeyse her zaman firmanın gizli Özel Projeler kolundan projeler olduğu ortaya çıktı. Bu bölüm, alıcılara çok zengin olan ve hem ödüllendirebilecekleri hem de Şahlanan At rozeti taşıyan ısmarlama bir arabayı hak ettikleri bir markaya adanmışlar için bir defaya mahsus olmak üzere çalışıyor.

Öyle ise, LaFerrari temeli bunu en egzotik yaratım haline getiriyor. Önceki Özel Proje arabaları, Eric Clapton’un 458 tabanlı SP12 EC’yi (3 milyon sterlinlik maliyete sahip olduğu hesaplandı) ve son zamanlarda F12tdf’ye dayanan SP275 RW Competizione’yi içeriyor.

Daha fazla seri üretilen Ferraris’in kemiklerini kullanan bu makinelerin inanılmaz maliyeti göz önüne alındığında, ısmarlama bir LaFerrari temelli özelliğin, firmanın şimdiye kadar sattığı en pahalı yeni Ferrari olması oldukça olası.

Bu Ferrari’nin ne olduğu hakkında bir fikrin var mı? Aşağıdaki yorumlarda ses çıkar!

Gizemli Ferrari supercar çizgi çizme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir