Gelecek Ferrari Dino: V6 supercar projesi hala yaşıyor

By | Kasım 20, 2018

► CAR’nin sanatçısı Ferrari Dino izlenimi
► Artı V6 prototipinin görüntüleri
► 2,9 litrelik V6, potansiyel PHEV hibrid varyantı

Az sayıda spor otomobil, Ferrari Dino’nın uzun süredir söylediği geri dönüş gibi bir çok konunun konusu olmuştur.

En son haberler, geri dönüyor ve hatta bir geliştirme kodu var (F17X) – ancak zamanlamanın şu anda 2023’te durduğu düşünülüyor. Ama asla bilmezsiniz – mevzuat, pazarlama ve iyi niyetler programı bir yıl daha ileriye taşıyabilir veya iki.

Yeni nesil Dino – tekrar, yine kapalı…

Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, bir zamanlar bu seriye doğal bir katkı olarak adlandırdı ve eski Ar-Ge şefi Amedeo Felisa’nın projenin büyük bir hayranı olduğu bildirildi.

Yeni spor otomobil, Ferrari’nin yelpazesinin çoğuna yönelik yeni ve esnek mimarisine dayanacak; Platform, büyük ölçüde alüminyumdan trim ağırlığına kadar üretilecek; ve Dino örneğinde, iki adet güç çıkışında mevcut olan 2.9-litre V6 ile güçlendirilecek, bunlardan biri bir plug-in hibrid range-topper olabilir.

Söylentilere göre performans rakamları çok önemli. Kaynaklar, kendi başına 2.9 litrelik ikiz turboşarjlı V6’nın 610bhp ve 443lb ft için iyi olduğunu söylüyor.

Bu arada, PHEV güç aktarımının 723bhp ve yaklaşık 800lb tork değerinde teslim edilebileceği düşünülüyor! Elektrik motorunun, motor ve şanzıman arasında ambalajlandığı düşünülmektedir, ancak daha ileri bir aşamada ek bir elektrikli ön tekerlekten çekiş modülü eklenmesi mümkün olabilir.

Yeni genç Ferrari’nin, şirketin kurucusu Enzo’nun oğlu anlamına gelen Dino ismini canlandırması ise bu aşamada belirsizdir. Rozet 486 düştü.

Dino (ki şimdilik söyleyeyim), V8 motoru için biraz daha fazla yer ihtiyacı olan mevcut 488 GTB’den biraz daha kısa bir dingil açıklığı üzerinde durmaktadır.

Yeni Ferrari Dino’nun ücreti ne kadar olacak?

Dino’nun ve 488’in halefinin piyasaya sürülmesinin, büyük bir fiyat artışıyla – Dino için yaklaşık 250.000 euro’ya ve V8 modeli için 300.000 Euro’ya yaklaşacağına inanıyoruz.

Otomobilin sanatçının izlenim

Özgün olarak Pininfarina” sergio konseptinin> birkaç tonundan fazlası var.

Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, daha önce Dino projesinin aktif olduğunu doğruladı. Daily Telegraph’a şöyle demişti : “O bir zaman değil. Biliyoruz ki [Dino] az kullanılan bir kaynaktır, ancak bu yüzden onu doğru bir şekilde almamız gerekiyor. ”

Bu testte bir Dino katır olabilir mi?

Ferrari 488 DIno katır

Yukarıdaki resim ve sayfanın en üstündeki galerideki diğer fotoğraflar, Haziran 2017’de Nurburgring’de çekilen modifiye bir Ferrari 488 GTB modelinin şaşkın bakış açısına sahip. Yüksek performanslı bir 488 varyantı, bir KERS geliştirme arabası veya bir Dino katırı olabilirler.

Aşağıdaki yorumlar bölümünde tartışmaya katılmaktan ve ne düşündüğünüzü bize bildirmekten çekinmeyin.

Ferrari Dino: ilk casus fotoğrafları

Yukarıdaki bilgiler, Almanya’daki bir tedarikçi üssünün yakınında test edilen bir mühendislik katırının daha önceki video görüntülemelerini takip etmektedir. Anladığım kadarıyla,

Ayrıca kısaltılmış 488 mimarisine de dikkat edin (Dino prototipinin iç kısmı, 488 GTB ana resmi). Ön yapı, üretim aracınınkiyle aynı görünür, ancak arka güverte, daha küçük bir aktarma organı ile tutarlı olarak, belirgin ölçüde daha kısadır (ön kapıdan arka aksa kadar olan uzunluğu karşılaştırır); Aynı mimariyi paylaşmasına rağmen Dino’nun V8 büyük kardeşinden 120 mm daha kısa olacağını anlıyoruz. Burada araba kazandığını unutma, bir mühendislik katır – bitmiş araba, sanatçımızın izlenimindeki sarı arabaya daha çok benzeyecek.

Ferrari’nin neden küçültülmesi

Maranello, dünyanın geri kalanıyla aynı CO2 basıncına maruz kalıyor: kübik kapasiteyi azaltmak ve turboşarjlara güvenmek, arabalarını daha temiz ve daha az susuz hale getirmenin en kolay yoludur ve aynı zamanda zıplayan atı taşıyan otomobillerin çığırtkan güç çıkışlarını korumaktadır. CAR dergisi, Modena’da değerlendirilen V6’nın 2,9 litre kapasiteye sahip olduğunu ve 3000cc eşiğinin altından kaçarak Çin gibi pazarlarda daha yüksek vergi oranlarını tetiklediğini anlıyor. Audi, R8 süper arabası için giriş seviyesi V8’i düşürmekle benzer bir düşünce; 2015 yazında Ingolstadt’ın yeni spor arabası için 3.0 V6 alt düzeyini planladığını açıkladık .

Ferrari V6s: ne biliyoruz

Yeni V6, gelecekteki Ferrari’nin nesline güç kazandıracaktı. 2017’de olduğu gibi sonraki Kaliforniya’nın giriş seviyesi sürümlerini ve spor arabalarını da düşünün. Maranello’nun en çok satan spor otomobilini 488 GTB ve Spider’ı V6 ile seyrelmesi pek olası değil, ancak bu motor Dino için ölü bir sınav.

Yeni Giulia’da Alfa Romeo V6 ile ilgili , ama Ferrari’de kullanım için büyük ölçüde revize edilecektir. Bu, dördüncü altı-pot eforu olacak ve Lampredi’nin düz altı, Jano’nun ilk nesil V6 ve Rocchi’nin önceki Dino’daki 2.0 ve 2.4 litrelik V6 ünitelerinin ardından gerçekleşecek.

3.0 litre Çin için bir vergi eşiğidir: Ferrari için önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir