0

FETÖ’CÜ OLDUĞU SÖYLENEN EROL DEMİRBAŞ’I KURTARAN ESKİ BAKAN’IN KARDEŞİ KİM?

İzmit ve İzmir çıkışlı bir firma olan Es Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanlığını Erol Demirbaş’ın yaptığı ve kardeşi Şenol Demirbaş’ın medyaya ”Kardeş Kavgası” olarak yansıyan olaylarda, Erol Demirbaş’ın kardeşinin mallarını haksız yere üstüne geçirdiği iddiası ve daha sonra eski Bakanlardan Fikri Işık’ın kardeşi İzzet Işık ve Eski bir Meclis Üyesi olan işadamı Fatih Fil’in araya girmesi ile Özel Bankalardan yaklaşık 800 milyon TL’yi bulan kredi çektiği iddia edilen Es Grup hakkındaki yeni iddialar, ‘FETÖ Terör Örgütü hala içten içe çalışıyor mu?’ sorusunu gözler önüne serdi.

“FETÖ İLE TEHDİT ETTİ ARSAYI BEDAVAYA MI GETİRDİ?” 

İddialara Göre geçtiğimiz günlerde, Medya Ajansları tarafından Servis edilen haberlerde, Demirbaş kardeşlerin İzmir Aliağa’da yeni yatırım yapacakları, 500 kişiye istihdam sağlayacakları haberleri servis edildi. Servis edilen haberdeki detay ilginç bir iddiayı ortaya attı.

Demirbaş kardeşlerin yaptığı açıklamada; ”Menemen’de ticaret merkezi ve akaryakıt istasyonumuzun inşaatı yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak. 2021 yılı itibariyle yeni yatırımlarımıza devam edeceğiz.” Bu açıklama üzerine gözler Menemendeki araziye çevrildi. İddialara Göre; 30 Milyon TL değeri olan Arazi FETÖ Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu iddia edilen Demirbaş kardeşler, arsa sahibini tehdit ederek 1 Milyon TL’ye aldılar.

Arsa sahibini FETÖ Terör Örgütünü öne sürerek haksız yere değerinin çok altında bir fiyatla üstüne geçirdikleri iddiaları İzmir kulislerinde kulaktan kulağa yayıldı.

”EFSANE REKLAM GERCEK OLDU TUT ŞUNUN UCUNU DÖŞEYELİM ABİ“

Demirbaş Kardeşlerin medya yayın organlarına servis edilen haberinde yapılacak yatırımları arasında BORU Fabrikası yer aldı.

Haberde; Avrupa ve Balkanlar başta olmak üzere 20 ülkeye ihracat hedefleri olduğunu ifade eden Demirbaş, “Çelik Boru üretiminde kullanılacak hammaddeler ise tamamen yerli üreticiden tedarik edilecek” diye konuştu.

Kardeşlerin bu hamlesi Fırat Plastik’in unutulmaz reklam repliklerinden olan ve hafızalara da o şekilde kazınan ‘Tut Şunun Ucunu Döşeyelim Abi’ reklamını getirdi.

Demirbaş kardeşler iddialara göre bankalardan aldıkları kredinin büyük bir bölümünü BORU Fabrikasında kullanacakları iddia edildi.

KARDEŞİNİ CEZAEVİNE ATTIRDI MALLARI ALINCA GERİ Mİ ÇIKARDI?

Es Grup’un Patronu Erol Demirbaş, Kardeşi Şenol Demirbaş’a FETÖ kumpası kurduğu iddiaları ile gündeme gelmişti.

Erol Demirbaş kardeşinin eşini, Eski Bakan’ın kardeşi İzzet Işık’ın “Şirket hisselerini abine devretmezsen eşini FETÖ’dan CEZAEVİNE attırırım” diye tehdit ettiği iddia edilmiş, bir süre sonra kardeş Şenol Demirbaş yine iddialara göre kendisine kurulan kumpasla cezaevine girmişti.

Abisinin baskısına dayanamayan kardeş Demirbaş hisselerini abisine devrederek hem eşinin cezaevine girmesinden kurtardı hem de kendisinin cezaevinden çıkmasını sağladı.

EROL DEMİRBAŞ ERİŞİM KARARLARINI JET HIZIYLA NASIL ALIYOR?

Bir süredir medyada FETÖ ve Kredi Skandalı ile ilgili kendileri hakkında haberleri yapan internet sitelerine Kocaeli Sulh Ceza Mahkemelerinde aynı gün içinde jet hızıyla erişim engelleme kararlarını saatler içinde nasıl aldırdıkları kafaları karıştırdı.

Erol Demirbaş’ın geçmişini sildirmek ve çıkan haberlerin işlerine sekte vurmasından dolayı rahatsız olduğu için Erişim kararı aldırdığı iddia edildi.

Kaynaklar: NoktaBursa – Gelecek Gündem – Süper Kulüp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir