Ferrari’nin V12 planları açıklandı: turbo yok, elektrikli yardım geliyor

By | Ağustos 22, 2018

Ferrari, V8 motorlarını turboşarj etmeye hazırlanıyor – 2015’in güncellenmiş, 458’inci Italia’da olduğu gibi – ama Maranello’nun V12’leri doğal olarak aspire edilecek, CAR ortaya çıkarabilir.

En azından orta vadede V12’ler serbest nefesli kardeşliğin üyeleri olarak kalacaklar ve CAR dergisinin yeni Ağustos 2014 sayısında özel bir kepçe dosyası bu hafta Ferrari’nin yeni motorlarının detayları ile doludur.

Monte 6.3 litrelik birimi laferrari bu 800bhp ve 516lb ft geliştiren yüksek devirli normalde emilen büyük blok biriminde kalan yaşam hala bol olduğunu göstermektedir.

Ferrari V12’lerin geleceği: turbo ve daha fazla güç yok

FF karizmatik 48-valver çıkışı muhtemel 700bhp için kapatmak için 660 tırmanmaya zaman, 2016 yılında orta döngüsü canlandırılacaktır, ARABA anlar.

Ayrıca 2016’da, gerçekten yeni bir makyaj veya daha fazla güce ihtiyaç duymayan F12 Berlinetta’yı da görmeliyiz – ama her ikisini de almaya hazırlanıyor. Yine, V12 turbo içermeyen bir bölge olarak kalıyor ve ayrıca melez bir sürüm tahmini yok.

Ama elektrikli melezler geliyor

Elektrifikasyon, 2017’de (ön motorlu arabalar) ve 2019’da (orta motorlu otomobillerde) akışa geçecek olan yeni Ferrari mimarilerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu noktada, Ferrari’nin kritik e-hareketlilik konularına nasıl hitap edeceği hala net değil. 48 voltluk bir devreden soketli melezlere kadar her şey mümkün görünüyor – ve LaFerrari’den gelen bilgiler burada kesinlikle yararlı olacaktır.

Sadece daha fazla güç değil; daha hafif de

Ferrari, üst düzey otomobillerin, markanın çok yakından ilişkili olduğu V12 formatına sadık kalması gerektiğine dair bir karar aldı. Zengin müşterileri bunu talep ediyor ve Maranello, diğer araçlarla, daha iyi performans ve iyileştirilmiş ekonomi gibi, turboşarjın bazı avantajlarını sağlayabileceğinden emin.

Ferrari zaten hafif teknolojinin en son teknolojisinde ve yeni nesil süper otomobillerin alüminyumla yapışacağını anlıyor, CAR anlıyor. Karbon elyafı bazı alanlarda önemli bir rol oynar ve ilgili modele bağlı olarak yeni modüler yapılar 20 ila 50 kilo arasında daha hafif olacaktır.

Ağırlık merkezini mümkün olduğu kadar alçak noktaya kadar tutmak için, kompozit malzemeler öncelikle kayış hattının üstünde kullanılacaktır. Verimlilik kazanımları ayrıca, çalışmalarda yeni sekiz vitesli şanzımanların, hidroforlu ekstrüzyon panellerinin yaygın kullanımının, sütunların ve eşiklerin güçlendirilmesinde kullanılan enjekte edilmiş alüminyum köpüğün ve daha karmaşık bağlanma tekniklerinin sonucudur.

Karbon fiber çatıları, kompozit asılabilen paneller ve küçük hidrolik aktüatörler tarafından yönetilen entegre hafif hava saptırma elemanları gibi ayrı bir olasılıktır.

Bu hafta satışa yeni Ağustos 2014 sayısında CAR dergisinin Ferrari motor kepçe daha bakın. Gizli bir önizleme için buraya tıklayın .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir