Dördüncü Range Rover modeli kepçeli: Velar olarak adlandırılan Land Rover’ın X6 rakibi ile ilgili son haberler

By | Kasım 10, 2018

► Range Rover ‘Velar’ın casus çekimleri
► Yeni model Range Rover coupe
► Satışa sunulan X6, GLE, 2017

Range Rover’ın sinsi coupe benzeri crossover, İsveç’teki soğuk hava testini, kısmen eğimli olan eğimli tavan çizgisiyle yeniden ortaya çıkardı. ased on the Jaguar F-Pace , it’s designed to slot between the Range Rover Evoque and the Range Rover Sport . B , Jaguar F- Pace’de yer aldı, Range Rover Evoque ve Range Rover Sport arasında yer alacak şekilde tasarlandı.

Codenamed L560, mevcut Range Rover ailesinin dördüncü eki olacak. İçtenlikle, JLR takımları tarafından ‘Velar’ olarak anılır – orijinal Spen King dönemi ‘Velar’ üç kapılı Range Rover’a. Jaguar Land Rover ayrıca, bu yılın başlarında Velar adı için bir patent başvurusu sunmuş, ancak bunun üretim modeli için amaçlanan isim olup olmadığı henüz belli değil.

Velar, Land Rover için, dünyanın daha fazla geçit ve SUV’lar arttıkça Solihull’daki yükselen talihleri ​​yansıtan bir artım modelidir. Aynı zamanda Range Rover’ı sportif yumuşak yol kesicinin içine sokacak ve BMW X6 ve Mercedes-Benz GLE Coupe’nin beğenisine meydan okuyacak bir otomobil . Gelenekselciler, şimdi uzaklara bakın …

Range Rover Sport Coupe, Velar: 2017’de burada

Evet, doğru okudun. Bu araba, düşünebileceğinizden daha gelişmiş bir gelişme aşamasında. Yeni Land Rover Discovery sıraya girdi ve Paris Otomobil Fuarı’nda 2016 sonbaharında ortaya çıkmaya başladı – ancak bu daha sportif, slinkier SUV, ilkbahar 2017’de çıkacak olan ilk sahne.

Range Rover Coupe kış testi

İngiltere’li bayiler, yeni gelenleri 2017’nin ortasına kadar satışa sunmaya hazırlanıyorlar. Fiyatının 60.000 Sterlin’i aşması ve üst seviye spesifikasyonlarda altı rakamı aşması bekleniyor. Onlarda para var, sportif, havalı çamurluklar.

Bu prototip, Nürburgring’de de tespit edildi ve Land Rover’ın, Velar’ın uygun bir sportif kenarı toplamasını sağlamak için gereken zamanı getirmesini ve böylece Alman tekliflerine daha iyi rekabet etmesini sağlayacaktı.

Ama Land Rover L560 yoldan çıkmayacak, değil mi?

Tabii ki, ortalama X6 veya GLE sahibinin tipik pazar profili tarafından bir şey ise. Ancak, bir Land Rover olmak, en başından beri pişmanlık duyulan her yere gidip gitme yeteneğine sahip olmak zorunda kalacak. Bu Jag F-Pace temelleri, grubun en son alüminyum mimarisine dayanarak, dört tekerleğe güç sağlamak için altı ve sekiz silindirli benzinli ve dizel motorları içeren bir takım anlamına gelir.

In-house Ingenium motor yelpazesinin yakında yaşlanmayı, Ford ile ilgili V6 motorları değiştirmek için düz altı motorları üreteceğini unutmayın. Söylemeye gerek yok, bir Nutriv SVR performans türevi, 500bhp’den fazla büyük olasılıkla ölmüş bir ölüdür.

2016 Range Rover Velar prototipi

Wolverhampton’daki son teknoloji fabrikadan gelen İngiliz yapımı yeni altı silindirli Ingenium motorları 2017’nin sonlarına doğru olacak. CAR aşağıdaki ayrıntıları açıklayabilir:

  • Lansman tarihi 2017 sonu
  • Doğrudan enjeksiyon, benzin ve mazot körükleyen
  • Kapasite 3.0 litre düz altı
  • Benzin güç çıkışı 300/400 / 500bhp
  • Dizel güç çıkışı 275/335 / 400bhp

Aynı şekilde, pazarın ya da küresel bir durgunluğun talep etmesi halinde, menzil F-Pace’de bulunanlar gibi dört çekirdekli motorları kapsayacak şekilde aşağı doğru uzatılabilir.

Bu, karayolu kullanımında ve cadde tarafında poz çekmede amaçlanan bir Range Rover’dır. Range Sport’ta olduğu gibi yedi kişilik bir versiyon beklemeyin. Markanın ne kadar lüks ve yol kenarına girebileceğinin bir ifadesi. Eğer Evoque’un radikal olduğunu düşünüyorsanız, Velar’ı görene kadar bekleyin, içeriden konuşun.

Land Rover ana sayfamız için tıklayın.

2016 Range Rover Velar prototipi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir