Bu, Volkswagen T-Roc SUV’daki en iyi görünümümüzdür.

By | Kasım 16, 2018

► Yeni VW T-Roc benekli
► Barely gizlenmiş prototip
► Golf tabanlı orta boy SUV

Prototip ahoy! Bu, son casus resimlerimizde neredeyse gizlenmiş yeni Volkswagen T-Roc SUV. Bu görüntüler, ikinci nesil Tiguan’ın itme pazarının bıraktığı boş alanı işgal eden yeni Golf boyutlu SUV’da bize en iyi görünümü veriyor.

Resimlerden de anlaşılacağı gibi, ön uç tasarımında Volkswagen ailesinin ipuçları var, ama biz sadece bu kenardaki Ford Edge’in özlerini fark edebilecek miyiz? T-Roc’un kız kardeşi Audi Q2’nin ne olacağıyla ilgili referanslar oldukça açık; Arkadan sağa ve C-ayağı, VW’nin Ingolstadt kardeşinden çok uzak değil. Arka uç da Q2’ye benzer bir profile sahiptir.

Eğer T-Roc Q2 ile sadece bir vücut şeklinden daha fazlasını paylaşacak olsaydı, 1.0 litrelik TSI benzinli motoru ve 1,6 ve 2,0 litrelik dizellerini görmeyi bekleyebilirsiniz. Golf’ün yepyeni 1,5 litrelik TSI Evo motoru da menzil sağlayabilir. Aynı hatların çoğunda, T-Roc modellerinin çoğu, sadece en iyi dizel teklifleri dışında, önden çekişlidir ve hem manuel hem de DSG otomatik şanzımanlarını aralıkta bekler.

Volkswagen T-Roc prototip tarafı

Passat’a ve Skoda Kodiaq’a kadar olan her şeyde kullandığı platform.

Fiyatlandırma ve piyasaya çıkış tarihi açısından, bu yılın sonunda satışa sunulan T-Roc’u, şimdi de daha zengin olan Tiguan’ı düşüren fiyatlarla görmeyi umuyoruz.

Volkswagen’in SUV geleceği hakkındaki hikaye nedir?

Volkswagen T-Roc prototip arka

Volkswagen, 2014 yılında T-Roc konseptini gösterdiğinde, üç farklı SUV modelinin, Tiguan ve Touareg ürünlerine katılacağını doğruladı.

Renault Captur , Nissan Juke ve Peugeot 2008 gibi otomobillere rakip olan bir B segmenti SUV, yolda yeni modellerin arasında yer alıyor ve ilk kez 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görülen T-Cross Breeze konsepti ile ön izlendi. Bilmemiz gereken şey, 2018’de bir süredir satışa çıktığı zaman, T-Cross olarak adlandırılan bebek SUV – yeni SEAT Ibiza kapakçıkta görülen MQB A0 platformunu kullanmasıdır.

Burada daha fazla Volkswagen casus çekimleri göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir