BMW i5 / i7 kepçe: hedef Tesla Model S

By | Eylül 11, 2018

► BMW yeni Tesla avcı uçağı hazırladı
► Geçici olarak i5 veya i7
► EV teknolojisine sahip yeni nesil 5 serisi ürünler

BMW’nin silindirik Münih HQ’sunda Silikon Vadisi’nin yükselen Tesla’sı ve onun bir yürütme meydan okuyucusu olarak ortaya çıkışı hakkında çok fazla şey konuşuldu. Bu yüzden bir riposte hazırlanmasının sürpriz olmaması gerekir: elektrikli bir BMW potansiyel olarak i5 veya i7.

2018’den beri, batarya BMW, Elon Musk’un Model S’nin başarısını bertaraf edecek şekilde tasarlandı ve onlarca binlerce hedef hacimle ve Tesla’nın hemen altından 125.000 dolardan daha fazla bir fiyata mal olacak şekilde fiyatlandırılacak. £ 85,000).

CAR, bu sonbahar 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı için öngörülen olası bir konsept otomobilin önünde gizli BMW i5 / i7 modelinde bir kepçe dosyası hazırladı. Tam kepçe için oku.

BMW’nin Tesla avcı uçağı: yeni bir elektrikli salon

BMW, yeni yeşil lüks otomobilini 2018 yılına kadar pazara sunma planındadır. Bu, mükemmel bir zamanlamayı sağlar, çünkü ABD CARB eyaletlerinde hız sınırında satılan tüm ünitelerin% 4,5’i, 2018 yılına kadar sıfır emisyonlu araçlar (ZEV’ler) olmalıdır. Bu sayı, yıllık adımlarda 2025 yılına kadar% 22’ye çıkarılacaktır.

Yeterli ZEV, geçişli sıfır emisyonlu araçlar (TZEV’ler), mahalle elektrikli araçlar (NEV’ler) veya menzil genişleticili (BEVX) e-araçlar sunmamakta başarısız olan üreticiler, temiz hava kredisi almak için Tesla, şu anda bu sertifikaların ana sağlayıcısı. Ve bu da Alman otomobil üreticilerini sıkıyor.

Bu, BMW’nin F18 PHEV projesinin doğduğu arka plan. Çin için tasarlanmış uzun dingil mesafesi dört kapılı 5 serisi mimariye dayanmaktadır; gerilmiş platform, bu araçlar için gerekli olan hacimli pilleri barındırmanın yanı sıra, bedenler için ekstra alan yaratmaya yardımcı oluyor.

Tim Pollard’ın blogu için Tesla Model S’nin neden her şeyi değiştirdiğine dair tıklayın .

Neden i5 / i7 elektrikli otomobil 5 serisi donanım kullanır?

2018 yılına kadar, bir sonraki gen 5 serisi satışa sunulacak. Tüm gelecekteki arka tekerlek ve dört tekerlekten çekişli BMW’lerin bel kemiği, Küme Mimarisi için kısa olan CLAR adında gelişmiş bir matristir. Küme, bu bağlamda, bileşenlerin yüksek esneklik ve değişebilirlik derecesini açıklayan bir başka modül kelimesidir. CLAR 3-seri, 5-serisi ve daha büyük için hazırlanmış 35up alet kutusunu etkili bir şekilde değiştirir.

Süspansiyon, direksiyon, frenler ve temel ambalaj ve büyük G38 5-serisinden kabul edilecekse de, i5 / i7 aktarma organları besbelli ilham almıştır i8 . Bir bakışta, yerleşim aslında arkadaki yanma motoru ve ana e-motor ile i8 gibi dikkat çekici bir şekilde görünüyor. Yine, ön ve arka tekerlekler arasında mekanik bir bağlantı yoktur. PHEV etiketli olmasına rağmen, bu, aslında, daha güçlü bir menzil genişletici (BEVX) ile elektrikli bir araçtır.

P18 PHEV, tamamen uyarlanabilir yenilikçi aktarma organlarına sahip, düşük emisyonlu spor salonu olarak tanımlanmaktadır. Başlıca pazarları, Kuzey Amerika ve Çin olmak zorundadır. Bu durum, modaya uygun bir geçiş yerine resmi üç kutu tasarımı için bilinçli karar vermeyi açıklar.

Tasarım, BMW projesi P18 spec spec

Sanatçımızın izlenimi, i5 / i7’nin nasıl göründüğünü gösteriyor, ancak kaynağımıza göre tasarımın hala bir akış halinde olduğunu farketmeye değer. Eski bir proje yöneticisi tarafından yönetilen strateji ekibi mevcut 6 serisi Gran Coupé ve sonraki baskı 7 serisi şekillendirici unsurların bir karışımını tercih ediyor gibi görünüyor.

BMW i8 cutaway showing batteries and range-extender engine

Düşük emisyon yeteneklerinin altını çizmek için i5 / i7, sadece i8 gibi değil, iki e-motora sahiptir. Sürüş durumuna ve anlık performans görevlerine bağlı olarak, elektrikli önden çekişli, elektrikli arkadan çekişli ya da benzinli elektrikli dört tekerden çekişli olabilir. I8, steroidler üzerinde 1.5 litrelik üç silindir ile yaptığı sırada, dört kapılı kızkardeşi modeli muhtemelen 245bhp civarında daha rahat ve daha akıcı çalışan dört silindirli özelliklere sahip olacak.

Yeni bir Tesla-bashing BMW

Önde e-birim 204bhp geliştirir, arkadaki daha küçük batarya ile çalışan motor 95bhp için iyidir, kaynaklar diyor. Bu, toplam hedef çıktıyı Tesla topraklarının tam ortasına 400kW veya 544bhp’ye getirir.

80 km’lik bir sıfır emisyon aralığına sahip olduğu iddia edilen bu BMW, çoğu zaman pil modunda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Baskın sessiz ve titreşimsiz çalışma özelliklerinin altını çizmek için, yanmalı motor tipik olarak sadece yol ve rüzgar gürültüsünün sönümleneceği zaman 40mph’nin üzerine çıkacaktır. Tercih edilen aktarımlar iki adımlı ve altı hızlı otomatiklerin bir karışımıdır.

Batarya BMW’lerine inanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Category: BMW Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir