BMW 6 serisi (2017): yeni Altı kod adı G15 daha hafif, sportif

By | Eylül 6, 2018

Yeni nesil BMW dergisi, yeni nesil BMW 6 serisi ve M6’nın 2017’de piyasaya sürüldüklerinde Porsche rakipleri haline gelmeleri için daha net bir şekilde odaklanmaya başladı.

Bugünün 6 serisi – coupe, cabriolet ve Gran Coupe dört kapılı formda – B-yolları sarmaktan çok autobahn’da daha fazla kendilerini hissettiren güçlü büyük turistler. Ancak, Münih’te otomobillerin oldukça fazla kilolu, yetersiz paketlenmiş ve nispeten yumuşak kenarlı olduğu konusunda bir farkındalık var.

Bu dezavantajlar ele alınmalı ve ele alınacaktır. CAR dergisinin en son Aralık 2014 sayısında bu hikayenin daha fazlasını ve daha güçlü BMW i8S haberlerini görün. Ücretsiz önizleme için buraya tıklayın .

BMW 6 serisi (2017): G15’teki yenilikler

Başkan Norbert Reithofer, uygun bir Porsche savaşçısı ve markanın DTM defilelerine layık bir araç vaat etti, CAR işitti.

Bir kez daha, 2017’den üç farklı gövde modelleri olacak: 6 serisi coupe (G15), 6 serisi cabriolet (G14) ve 6 serisi Gran Coupe (G16).

Gran Coupe daha geniş bir iç mekan için daha uzun bir dingil mesafesi alırken, diğer iki 6-serisi varyantlar aslında büyüklükte olacak. Bu, BMW’nin iddialı ağırlık kazandıran çabalarına yardımcı olacak ve toplamda yaklaşık 200 kilogramlık bir traş olduğunu söyledi.

Yeni 640i Coupe büyük olasılıkla 1560kg civarında teraziyi uyaracak olsa da, karşılık gelen soft-top’un 1700 kiloda kalori sayacını kontrol etmesi bekleniyor. Bantamweight değil, o zaman…

Yeni 6 serisi için yeni bir mimari

Gelecekteki 6 serisi tüm türevler, 3 serisi, 5 serisi ve daha büyükler için 35up olarak bilinen gelişmiş bir modüler mimariye dayanmaktadır. Bu matris yakın zamanda küme mimarisi için kısa olan CLAR adını almıştır.

Yeni kısaltma, içerik, boyut ve uyarlanabilirlik açısından daha geniş çapta ayarlanabilen daha az ama çok yönlü alt modüller (kümeler) tarafından sağlanan ekstra esnekliği vurgulamak için seçilmiştir.

CLAR ayrıca, bazı karbon fiber elemanları, ek yüksek mukavemetli çelik kesitler, seçilmiş magnezyum ve titanyum aksanları ve daha geniş alüminyum alaşımları içeren daha gelişmiş bir malzeme karışımını temsil eder. Sonuç? Daha hafif ağırlık – ve daha düşük ağırlık merkezi, ağırlık, yapının etrafına dikkatlice yerleştirilebilir.

Mühendisler, daha kısa çıkıntılar ve daha geniş bir pist ile birleştiğinde, yüksek kaliteli iki kapılı modelleri özellikle daha çevik ve ilham verici hale getirmelidir. Hava yastıkları, hava perdeleri ve downforce artırıcı ön ve arka hava bıçaklarına ek olarak, iç kısımlarda M6’da standart olan ve aralığın geri kalanında isteğe bağlı olarak aktif bir aero kiti öngörülüyor.

Yeni BMW 6 serisindeki motorlar (2017)

Bavyera Motor İşleri’nin, efsanevi düz altı, kod adı verilen B57, B58 ve S55’in evrimine güçlü bir vurgu yapmaya devam edeceği açıktır. CAR için zaten onaylanmış motorlar şunları içerir:

BMW 640i 3.0 litre sıra altı (B58) 347bhp
BMW 640d 3.0 litrelik sıra altı (B57) 333bhp
BMW 650i 4.4-litre V8 476bhp
BMW M6 4,4 litrelik V8 bi-turbo 600bhp

Dört tekerlekten çekişli xDrive modelleri tahta boyunca sunulacak, ancak bu noktada bir melez içeride gözükmüyor.

CAR dergisinin dijital bir önizlemesi için, şimdi basılı ve dijital baskılarda şimdi tıklayın .

CAR dergisi, Aralık 2014, yeni BMW 6 serisi serisini ve daha güçlü i8S için planları açıkladı

Category: BMW Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir