Audi Q6 E-tron (2018) şunları ortaya çıkardı: Audi’nin ilk EV’i bir geçit!

By | Eylül 15, 2018

► Audi’nin ilk tamamen elektrikli arabası
► Q6 E-tron geçitli EV ortaya çıkarıldı
► 2018’de, hedef: Tesla

Audi’nin ilk saf elektrikli aracı, bu ARAÇ dergisi sanatçının izleniminde ortaya çıkan Q6 E-tron olacak. Aerodinamik, bu şekli değiştirmesine rağmen, Lamborghini’nin Urus kavramına bazı açılardan güçlü bir benzerlik kazandığı söylenen sportif bir çapraz kupon.

İdeal bir dünyada Audi – Tesla gibi – akülü elektrikli aracı (BEV) temiz bir kâğıt tabakayla başlatacaktı. Ama ısmarlama bir mimari karmaşık ve pahalı ve Çin gibi pazarlarda homologasyon riskleri var.

Dolayısıyla Audi’nin planı gelecek Q5’in MLB platformunda bir türev araç ve mevcut bir tesiste inşa edildi. Böylece yeni Q6 ailesi doğuyor, Audi’nin SUV ayak izini genişletiyor. Bu şekilde yatırım daha azdır ve hacim inşa etmek yavaşsa model daha az hassastır.

Audi Q6 E-tron: çok hızlı bir crossover

Audi, Q6 E-tron’un Tesla’yı her açıdan tutması gerektiğini söylüyor: güç, tork ve sürüş menzili – otoban veya Nordschleife gibi tahliye koşulları altında bile.

Bu iddialı hedefler, ağır bir şekilde değiştirilmiş bir mimariyi, araç konseptini, akü konfigürasyonunu ve aktarma organı uygulamasını gerektirir. Pil takımının 100kWh kadar büyük olduğu söylenir (başka bir deyişle, R8 E-tron’undan daha büyük).

Ağırlık en aza indirgenmeli ve iki elektrikli aktarma organı seçeneği ile birleştirildiğinde – 300bhp / 332lb ft ve 400bhp / 479lb ft – Ingolstadt kaynakları ile bir Tesla Model S çırpıcıya sahip olduklarını hesaba katın. Menzilin 200 mil dokunduğu söyleniyor.

Uh-oh… onlar da RS-spec yükseltilmiş E-trons hazırlıyorlar

Evet, sadece 500bhp / 553lb ft amiral gemisi Q6 E-tron planlanmış durumda. Q6 E-tron, sadece elektrik 4wd ile kullanılabilir.

Otomobilin 2018 yılında, 60.000 £ civarında başlayan bir fiyatla bekleniyor. 2015 yılında daha sonra gelen yeni Tesla Model X ile savaşmak için mükemmel bir yer.

Audi neden tamamen elektrikli bir crossover inşa ediyor? Basit. Birçok ABD eyaleti, satılan tüm araçların% 15’inin 2025’te saf elektrik olması gerektiği kurallar hazırlıyor. Otomobil üreticileri, zamanında hazır olmak için harekete geçmelidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir