Aston Martin DB11 V8 Volante Teknik Özellikleri Fiyat ve Yakıt Tüketimi İncelemesi

By | Nisan 19, 2018

Aston Martin DB11 V8 Volante Teknik Özellikleri Fiyat ve Yakıt Tüketimi İncelemesi

Geçtiğimiz yıl, Aston Martin , V8 motorunu yeni DB11 kupasına sokarak, V12’nin altında marjinal olarak daha az varlıklı bir model oluşturdu. Biz çok sevdim ki biz en ucuz DB11 de en iyi olduğunu söyledi. Şimdi, yeni Cabrio varyantında aynı Mercedes-AMG-geliştirilmiş V8’i veya Aston’daki Volante’yi test ediyoruz.

Şu an satışta, 159,900 sterlin, V8 kuponu üzerinden 15 bin sterlinlik prim ve V12 Coupe’den 2k £ daha ucuz. V12 Volante teklif etmenin bir planı yok.

Tahmin edeyim, daha ağır, daha titrek, daha az rafine…

Araba üreticilerinin kupayı dönüştürülebilir hale getirdiğinde her zaman tavizler vardır. Bir metal çatının sertliğini kaybetmeyi telafi etmek için, DB11 Volante, gövde ağırlığına 110 kg ekleyen vücut altı bağlama özelliğine sahiptir. Bu, bağlı alüminyum mimariye rağmen, 1870kg’lık bir alana kadar ekler. Neyse ki, kağıt üzerinde performans neredeyse hiç zorlanmıyor – 0-62mph, 4.1sec’de coupe’den sadece 0.1 sn daha uzun ve 187mph üst hızı değişmedi. Bu makale arabageek.com ‘a aittir. Orta menzilli rakamlara sahip değiliz, ancak bunun yumruksuz bir araba olmadığından emin olabilirsiniz.

Ağırlık ve esneklik potansiyelini dengelemek için, arka süspansiyon alt şasisi şu anda yaklaşık% 40 daha sert olan çalılara sahiptir ve yaylar V8 coupe’nin süspansiyon hissini yeniden üretirken daha fazla yüksektir.

Bu arka destenin altındaki kaputu paketlemek için yer bulmak, arka koltukları biraz ileriye doğru itiyor, bu yüzden arkadaki tam boyuttakiler için zaten oldukça sıkı olan bir pakette 23mm daha az ayaklık var. Çocuk koltukları takmak isteyenler için hala dahil edilmiştir. Önyükleme ayrıca, 206 litrede 64 litre daha küçük, eğer önceki modelden DB9 Volante’den% 20 daha büyükse ve çatı istiflendiğinde o alanın bir kısmını yitiriyorsunuz, çünkü bagaj ayırıcısı yeterli olacak şekilde alçaltılmalıdır çatı için yer

DB11, satışa sunulan en güzel arabalardan biridir ve Aston, kaldırılan çatı ile şık çizgisini korumak için çok çalışmıştır. Görünüşe göre, yakıt deposu konumlandırması – coupe ile aynı 78 litre – kuyruğun çok zarif bir şekilde düşük ayarlanmasına izin vermenin anahtarıydı, fakat çatı da zekiydi: Webasto ile tasarlanan, sekiz katmanlı çatı konstrüksiyonları düzgün bir şekilde geri döndü tonneau önce katlanmış çarşaf kapak arkaları görünmez boşluklar bırakmak için geri aşağı. İyi yalıtılmış olmasına rağmen, konik arka ucu kupülden daha yüksek olmayan bir pakete sığar.

Tetikte – veya anahtarda – bir düğmeye basın ve tavan 14 saniyelik bir sürede düşecek ve 16 saniye içinde tekrar kapanacak – biz bunu, en yakın sonuçlar ile – ve 31mph’ye kadar olan hızlarla – zamanladık. Yine de daha etkileyici olan, çatının çalışmasının sessizliğidir – o kadar sessizdir ki kulak koruyucular giyiyormuşsunuz gibi.
Nasıl sürülür?

Bunu tartışmak belki de tüm Aston’un mevcut menziline göre en az sportif olanı göz önüne alındığında, DB11 gerçekten çok sportif hissettiriyor. Nice çevresindeki göreceli olarak pürüzsüz yollarda, yapı etkileyici bir şekilde sert hissettirir, sallantıyı ve bazen de çekişmeyi rahatsız eden çıngırakları hisseder. Düşük hızlı sürüş, en yumuşak ‘GT’ ayarında bile biraz sertleşir, şasi firması ve odaklanmış, ancak rahatsızlıktan uzaktır. Direksiyon, şasi gibi uyanık hissediyor – ağır değil, ama merkezden döndürdüğünüzde hassas ve hızlı bir şekilde ağırlaşıyor ve daha fazla kilitle hoş bir kıvama sahip. Bu kesinlikle müstakil bir GT değil.

Birkaç hızlı köşeleri bir araya getirin ve Volante’nin tartışmasız kütlesi, hem fren altında hem de dış tekerlekler üzerinde ağırlık düştüğünde iyi kontrol edilen bir şekilde hissedilir. Ön kavrama, sınırına yaklaştığında ve gideceği şekilde ilerlediğinde okunması kolay, geniş ve kolaydır.

GT modunda daha hızlı hızlarda, sönümleme için nispeten cömert bir darbe var, ama vücut güzelce bağlı kalıyor. Spor, daha odaklanmış bir his için çırpma olmadan sönümlemeyi sıkılaştırır. Direksiyon aynı zamanda daha fazla ağırlık ve kendi kendine merkezlerini biraz daha agresif bir şekilde ele alıyor – bununla ilgili hiçbir şey yok, ama GT’nin avuç içlerime daha fazla akıcılığı var.

Yeni olduğunda fiyat: £ 159.900
İngiltere’de satışta: şimdi
Motor: 3982cc 32V V8 çift turboşarjlı, 503bhp @ 6000 devir, 513lb ft @ 2000-5000rpm
Şanzıman: Sekiz ileri otomatik, arkadan çekişli
Performansı: 4.1sn 0-62mph, 187mph, 28.3mpg, 230g / km CO2
Ağırlık / malzeme: 1870kg / alüminyum
Boyutlar (uzunluk / genişlik / yükseklik mm olarak): 4750/1950/1300

Fren pedalı, hızlıca uyanmadan önce, ilk başta nispeten uzun bir sürüşe sahiptir. Bu, kasabanın etrafındaki küçük frenleme girişlerini hassas bir şekilde ölçmeyi zorlaştırıyor, ancak daha hızlı yollarda daha sezgiseldir.

V8 – Mercedes-AMG ortaklarından alınan, hatırlayın – mükemmel. Bu 503bhp ve 513lb ft yapar, 1900rpm kadar güçlü bir şekilde çeker, ama yine de 7000rpm’ye doğru yuvarlanmaya teşvik eder, böyle V8 rumble. Yaz lastiklerinde, 0 derece ile 7 derece arasında değişen sıcaklıklarda ıslak lastikler sürdük ve bu şartlarda gaz kelebeği ile aşırı güçlüyseniz, arkadaki lastiğin üstesinden gelmek için yeterince tork var, ancak stabilite, iyi bir işin yapılmasına yardımcı oluyor seyahat yönünü işaret ediyorsun.

Sekiz vitesli şanzıman, pürüzsüz bir geçiş sağlar, belki de taşınırken aciliyet ve keskin nişan alma pahasına olur, ancak bu, sadece bir kumaş çatısına sahip olan eğlenceli, eğlenceli bir spor otomobilden çok az şey çıkarır. .

Arıtma, coupe ile nasıl karşılaştırılır?

Çatı aşağı ve rüzgar saptırıcısı ile yerinde – arka koltukları kapsar – Volante sizi bir vurucudan korurken, sizi öğelere maruz bırakmanın güzel bir dengesini vurur. Çatıdan daha az etkileyicidir. Bu, otoyol hızlarında özellikle gürültülü bir otomobil değil, ama coupe – rüzgarda, yağmurda, trafiği geçerken hatırladığımdan daha fazla parlaklık var – bu yüzden uzun bir yolculuğa çıkmak için daha az rahat bir yer.

Birleşik Krallık’ta, dönüştürülebilir mal sahiplerinin çatı ile tüm zaman boyunca gitme eğilimi gösterdiği, muhtemelen dikkate değer. Kumaş çatısına daha da fazla yalıtımın doldurulması bunu çözmüş olurdu, ama sonra arka uç havada daha yüksek olacaktı ve tasarımcı Miles Nurnberger’in dediği gibi, 15mm bile anında görsel bir fark yaratacaktı.

Diğer niggles? Koltuklar daha fazla destekleyici olabilir ve koltuk başlıkları garip bir şekilde sağlamdır. İç mekan, etkileyici olsa da, bazı alanlarda hayal kırıklığına uğruyor – örneğin, eğlence-eğlence ekranı böyle bir üst düzey araçta çok ucuz görünüyor. Bentley Conti GT’nin döner ekranı başka bir ligde.
Karar

DB11 Volante harika bir arabadır. Çatı, hem işleyişinde hem de görünüşünde düşünceli ve güzel bir şekilde tasarlanmıştır ve operasyon sırasında çok sessiz olduğu için özel övgüyü hak etmektedir. Çatı aşağı, zaten çok tatmin edici DB11 deneyimi ve – bir dönüştürülebilir artan ağırlık ve azaltılmış sertlik ödünleri rağmen – Ekstra zevk ekler Volante bir bükülmüş yolda sert itti bile, mükemmel bir sürücü kalır.

Çatıda düzenli olarak sürüyorsanız, satın alın. Muhtemelen İngiliz sürücüler muhtemelen, Volante’yi kupanın üzerinde seçmeden önce dikkatlice düşünmezler. Ben mi? V8 coupe benim en sevdiğim DB11 olmaya devam ediyor, ama hala bir Volante’yi görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir