AÖL sınavı ne zaman, saat kaçta? 2021 Açık Öğretim Lisesi online sınav tarihleri: Öğrencilerin gözü MEB AÖL sınavlarında!

AÖL sınavlarının tarihleri, lise dışarından okuyan öğrencilerin merkezindeki konular arasında yer alıyor. Bu nedenle Açık Öğretim Lisesi online sınavları için geri sayım başladı. Öğrenciler, 2021 Açık Öğretim Lisesi sınavlarına aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabilecekler.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılması planlanan fakat Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen AÖL sınavları 25 Şubat tarihinde yapılmaya başlanacak. Sınav saat 09.30’dan sonra başlayacak ve 1 Mart saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

AÖL SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

MEB AÖL SINAVLARI NASIL YAPILACAK, ONLİNE MI?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖK Bilgi Yönetim Sistemi ekranı üzerinden yapılacak olan AÖL 1. Dönem sınavlarına öğrenciler T.C. kimlik numara ve şifreleri ile katılım sağlayacak.  Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır. Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.

MEB AÖL ONLİNE SINAV GİRİŞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir