AMG’nin 1000bhp Projesi One hypercar, kelimenin tam anlamıyla …

By | Kasım 19, 2018

AMG Project One’da en son Hypercar
► Frankfurt’ta başlatılacak olması nedeniyle
► H, hibritlenmiş F1 aktarma organları, 1020bhp

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmi olarak ilk çıkış tarihinden önce Mercedes-AMG Project One hypercar’da erken bir erişim sneak peek.

2,4 milyon sterlinlik halo araba, 1,6 litrelik F1’den türetilmiş hibrit güç aktarma organından 1020bhp geliştirecek ve yaklaşık 20 millik bir elektrik menzili vaat etti.

AMG Project One hypercar’ın bir önizlemesi

2017 Nurburgring’de 24 saat süren gizli bir AMG misafirperverliği odasında yer alan yepyeni bir hipercar, 1020bhp V6 güç santrali ve sayısız hibrit teknolojisiyle merkez sahneye sahip, radikal bir orta motor tasarımını gösterdi.

Yukarıdaki kesit resmi ‘Halka önizlemesinde; aşağıda CAR dergisinin daha önceki sanatçıların izlenimi, yol aracının nasıl göründüğünü gösteriyor.

AMG hypercar sanatçının CAR magazine UK için yarattığı izlenim

Diğer öne çıkan özellikler arasında, özel olarak geliştirilmiş sekiz ileri otomatik tek debriyajlı şanzıman (normal AMG üniteleri, 1020bhp’nin gergin suşu altında parçalanacaktır), çok yönlü karbonlu seramik frenler (tekerleklerde karbonfiber yüzgeçleri soğutmaya yardımcı olmak) ve ayarlanabilir tahrik ve süspansiyon modları .

Mercedes, Mercedes-Benz F1 kauçuk tedarikçilerinin Pirelli’nin seçilmiş ortak olup olmayacağı konusunda da emin olmakla birlikte, bu lastikler aynı zamanda Proje Bir’i için özel olarak tasarlanacak.

Tüm bunlar, dört tekerlekten çekiş ile birlikte kullanıldığında, Proje One’ın, AMG’ye göre bir Formula 1 aracından daha fazla çekişe sahip olacağı ve yolda da çok fazla uzak olamayacağı anlamına gelir. AMG spor otomobil geliştirme sorumlusu Philipp Eckert ‘Bizim asıl amacımız hızlı tur süreleridir’ dedi. ‘En hızlı ivmeyi veya en yüksek hızı hedeflemiyoruz.’

AMG Projesi Bir adet karbon jant

Eckert ayrıca, internet söylentilerinin aksine, otomobilin normal bir motor açma / kapama düğmesi kullanmak yerine küçük bir yüksek eğitimli F1 teknisyeninin ateşlemesini gerektirdiğini de doğruladı.

Bununla birlikte, 31.000 milde bir motor ve şanzımanın yeniden inşa edilmesine ihtiyaç duyulacak. Bununla yüzleşelim, kaç tane hiper arabası sahibi kendi gururlarını ve sevinçlerini 10.000 milden bile geçecek?

Dönüştürülebilir ya da soyulmuş bir parça versiyonu sadece AMG başkanı Tobias Moers tarafından kesildi. Moers, “Bir defalık – şu ana kadar yarışlar ve örümcek modelleri gibi daha fazla türev için planımız yok” dedi. ‘Sırada ne olduğunu düşünmeye başlıyoruz, ancak Proje Bir’in genişlemesi için bir strateji yok.’

AMG X1, Cenevre Otomobil Fuarı 2017'de kısaca parladı

Mühendislerin, çarpıcı karbon elyafı iki koltuklu cihazların ağırlığını 1300 kg’a (piller dahil) indirmeyi başardıklarını duyuyoruz. Feat yok. Bu bataryalar, emisyonları 30 kilometrelik bir menzil sağlar ve 1,6 litrelik V6 F1 motorun 11.000 devir / dakika hızında daha düşük sürtünme yapılabilmesini sağlar.

Toplam 1020bhp’de değerlendirilen Affalterbach’ın dört tekerden çekişli canavar makinesi, 748 beygirlik bir yanmalı motoru 408 beygir gücü ile birleştiriyor. Dört e-motor, ön tekerlekleri, krank mili ve turboşarjı tahrik eder.

Bir sokak-yasal F1 araba

İçerdekiler tarafından çeşitli X1, R50 ve Project One kodlu AMG hypercar pratikte sokak-yasal bir F1 yarışçısıdır, ancak bir yerine iki koltuk, e-motor desteği ile aşırı altı silindirli motor ve güç-ağırlık oranı beygir gücü başına bir kilogram yaklaşıyor.

Bu nedenle AMG, efsanevi F1 tasarımcısı Adrian Newey ve Red Bull Racing ile işbirliği yapan Aston Martin 001 hypercar’ın (aşağıda) yakın rakibi.

Aston Martin Red Bull RB001 rakibi

Yani, Daimler, Aston Martin’in % 5’ine sahipken, neden AMG, Red Bull’u direttirmedi ve İngiliz spor otomobil üreticisi ile bir araya geldi?

Daha yakın ilişkiler politik ve ekonomik olarak sorunlu sayılıyordu; Aston CEO’su Andy Palmer’ın cevabı şu: ‘Daimler bu konuda çok havalı [AM-RB001]. Daimler ile bir teknoloji anlaşmamız var, ama ticari olarak bir kol uzunluğu ilişkisi var. Red Bull ve Ford ile de bir ilişkimiz var – bu endüstri ilişkiler hakkında. ”

Mercedes-AMG Projesi One hypercar: Yol için F1

Moers, AMG CEO ve babası SLS ve mevcut GT , hypercar üzerinde tek başına gitmek için karar verdi. Tam seri üretim 275 birim ile sınırlı olmasına rağmen, gullwing coupe bir yol gösterici olacak . ‘Neredeyse her AMG’yi satın alan çok sayıda sadık AMG müşterimiz var. Eğer bu insanlar bir proje ile ilgileniyorsa, bir tane satmalıyız. ‘

Paris’teki muhabirlere konuşan satış ve pazarlama sorumlusu Ola Källenius bunun yol-yasal olacağını doğruladı. ‘Bir yol aracı olacak ve her gün onu sürdürebileceksiniz’ dedi.

Merc’in Ar-Ge şefi F1’in motorlu hibrit yol arabasını duyurdu

Paris şovunun arifesinde yapılan duyuruda, şirket yeni AMG supercar’ının (yukarıda) bir silueti parladı. Bir LMP1 yarış arabasının profilini hatırı sayılır bir şekilde hatırlatıyor.

Teknik şef Thomas Weber (yukarıda), Mercedes ‘F1 ve karayolu araba hırslarının üst üste gelmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu söyledi. ‘Verimlilik ile verimliliği yeniden tanımlayan bir AMG arıyorsanız ne yapardınız?’ gazetecilere sordu. Her iki dünyanın en iyilerini birleştireceksin. Bu gece AMG’nin şu anki büyük projemizi resmi olarak onaylamaktan dolayı çok heyecanlıyım: F1’li aktarma teknolojimizi içeren bir AMG performans melezini oluşturacağız. ”

AMG, 2017’ye kadar ulaşan 10 yeni modeli duyurdu ve toplam AMG türevleri sayısı 48 – kırk sekiz oldu! – modeller. Bu performans arabalarında yüksek bir marj var, unutmayın …

Bu sayfanın sonuna kadar oynatıcımızdaki tüm video duyurusunu izleyin.

Bu Lewis ve Valtteri’nin bir sonraki şirket arabası mı?

Muhtemelen. Messieurs Hamilton ve Bottas’ın yarıştığı gümüş tek kişilik koltuk gibi, AMG Project One karbon fiber monokok ve orta montajlı bir motorla çalışıyor.

Lewis Hamilton: Yakında yolda bir F1 arabası mı sürecek?

0-62mph hızlanma süresiyle ilgili olarak, dört tekerlekten çekişli yüksek performanslı spor otomobiller bile sadece belirli bir momentumla başa çıkabilecek lastikler tarafından engelleniyor. Şu anda, fiziksel sınır en hızlı yarışmacıları 2.3 – 2.6sn braketine koyuyor. En yüksek hız da ayakkabılar ve şu anda 220mph’nin ötesinde lapa la olan ESP yazılımı tarafından belirlenir.

Bir karbon elyafı techfest

F1 bağlantısının altını çizmek için süper sert, hafif karbon fiber monokok bir zorunluluktu. Mercedes-Benz marka imajında ​​nakit para kazanmak için AMG, form ve fonksiyonda minimalist bir gullwing kapı konsepti seçti. Aktif aerodinamikler, F1’den esinlenilen bir başka rüzgar elementidir. Bilindiği gibi, ayarlanabilir ön kanatlar, zemin etkili döşeme tasarımı ve çok fonksiyonlu bir arka spoyler, sanatçının izleniminde tasvir ediliyor.

Arka hava barajının dört şey yapabileceğine inanıyoruz: DRS ile aynı etkiye sahip olan yüksek hızda düşük direnç moduna geçme, her iki taraftaki aşağı kuvvet artırıcı hava bıçakları sayesinde viraj stabilitesini destekleme, ön-ayarı ayarlama -Aerodinamik denge, ve hava freni olarak çift etkilidir. Yüksek hız ve kavrama seviyeleri nedeniyle, tamamen değişken bir aktif süspansiyon zorunludur. Tork vektörü ile kombinasyon halinde, sistem en çok ihtiyaç duyan tekerleği anlık olarak destekleyebilir.

Yol için F1 araba nasıl yapılır

1020bhp’nin hedef güç çıkışı, ne kadar başarılacağı önemli değil, hiç de fena değil. Mercedes-Petronas F1 otomobil için geliştirilen 1.6 litrelik V6 (aşağıda Avustralya’da görüldüğü üzere), yol kenarındaki trimte yaklaşık 750 beygir gücü sunuyor.

2016 Avustralya grand prixinde Nico Rosberg'in Mercedes-AMG Petronas F1 arabası

Satış patronu Källenius, yol aracının F1 otomobilinden ‘tüm aktarma organlarını’ kullanacağını doğruladı; Proje Brixworth’ta İngiltere’de geliştirilecek olsa da, proje Affalterbach’ta AMG tarafından kaldırıldı.

Bu, AMG’nin 1000 bgp’ye yakın çığlık attığını iddia ettiği bir çok turbo 2.0-litre dördünü kullanacağını daha önceki bir incelemeden geçirdi. Kulağa gülünç geldi, ama Nelson Piquet’i 1983 F1 Dünya Şampiyonasına iten turboşarjlı 1.5 litrelik BMW motorunun 1000bhp artı değerine ulaştığını unutmayın.

Elektrik takviye, dört tekerlekten çekiş

Elektrikli ön aks, çekiş ve stabiliteyi artıran ikincil aktarma organı görevi görür.

Karmaşık aero: yarış pistinden yola

Arkadan direksiyon simidi, yol için yeterince becerikli olduğu ve devre için yeterince keskin olduğu iddia edilen yüksek teknoloji kurulumunu tamamlar.

LMP1 prototip yarışçı tasarım vibe

Tasarım aşamasına göre, AMG Project One’ın hard-top LMP1 yarışçısını anımsattığı iddia ediliyor. Sürücü ve yolcu, enine bir küvetten aşağı iner, ayaklar neredeyse yatay olarak uzanır, pedallar ve direksiyon simidi tamamen ayarlanabilir, şişme elemanlarla kaplı kova koltukları, bir baş üstü ekrana ve geleneksel elemanların bir yerine bir LED devir sayacıyla yüzleşir .

Panoramik ön cam, çift kabarcık çatı ile birleşir, ileri görüş alanı masif ön kanatlarla çerçevelenir, tüm ana kontroller sürücünün parmak uçlarındadır. Emniyetin önemli bir marka değeri olmasıyla MB-AMG, inşa edilmesi ve güvenin sağlanması için tasarlanan sayısız yenilikçi yardım sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Algoritmalar, mevcut boyuna ve yanal ivmelemeyi arttırarak adım adım görevli kişinin yeteneklerini değerlendirir. Pistte, R50 optimum fren ve dönüş noktaları, en hızlı hat ve uygun dişliyi seçebilir.

Kulağa harika geliyor! Nereyi imzalıyorum?

2017’de Frankfurt fuarında gerçek olanı görene kadar bekleyin – Proje 1, basın günü için geri alınacak; 2.4 milyon £ ‘a kadar uzanan bir fiyat bekliyoruz. CAR, tüm 275 AMG supercars’ın zaten imzalandığını biliyor.

Şanslı birkaç kişi sonunda yol için bir F1 araba bir şey sürmeyi iddia edebilecektir. Bu yıl altıncı yıldönümünü kutlayan AMG’ye uygun doğum günü hediyesi. 50. doğum günü tüm yıl boyunca kutlanacak ve Mayıs 2017’de 24 saatlik Nurburgring yarışında bir AMG partisi ile başlayacak.

Tim Pollard tarafından Paris ve New York’ta ve James Dennison tarafından Nurburgring’de ek raporlarla. Sanatçının Auto Bild / JF Huber’in izlenimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir