Alfa Romeo Giulia: Çarşamba günkü dünya çıkışının önünde bir önizleme

By | Eylül 29, 2018

► 24 Haziran 2015’ten itibaren yeni Alfa Giulia
► RWD’ye geçiş uzun gecikmeli
► Giulia SUV’lerin, spor araçların katılmasıyla katıldı

Alfa Romeo’nun yeni 3-serisi / C sınıfı / XE / A4 sektörüne meydan okuyan yeni Giulia kompakt sürümü, daha sonra 24 Haziran 2015’te dünya çıkışları ile gösterilecek. Ama zaten araba hakkında çok fazla ipucu var: sızdırılmış fotoğraf olayda sahne arkasından gece boyunca ortaya çıktı, birkaç yıl önce CAR dergisinin sanatçının izlenimini yansıtacak şekilde projenin 952’den ne bekleyeceğine dair bir gösterge verdi. Birkaç saat içinde emin olacağız.

NB bu hikaye şimdi yeni Giulia’nın dünyaya çıkmasıyla yerini almıştır. Resmi fotoğraflar, haberler, spesifikasyonlar, fiyatlar, satış tarihleri ​​ve daha fazlası ile haber raporumuza göz atın.

Yeni Giulia, on yıl sonunda dokuz yeni otomobilin satışını 2018’e kadar 400.000’e çıkarmayı hedefleyen bir ürün yenileme programı başlattı. Vahiy, Ocak 2015 sayısında CAR dergisinin sayısında yayınlandı . İçinde, Avrupalı ​​editörümüz Georg Kacher, gençleştirilen İtalyan otomobil üreticisi için vizyonunu dile getiren Alfa Romeo CEO’su Harald Wester ile röportaj yaptı.

Yeni ürünler için acı verici bir bekleyişin sonunu işaret eder; Çoğu Alfas asma üzerinde solmuş, bugün İngiltere’de sadece iki çekirdek model çizgisi bırakarak, ya da 4C spor otomobilini dahil ederseniz üç tane. Şaşılacak satışlar yılda yaklaşık 68.000’e düşmedi. Bu araç, Wester’in planının başarı şansı bulması durumunda başarılı olmak zorunda.

Alfa Romeo Giulia: 24 Haziran 2015’te başladı

Ürün yenilemeyi başlatan ilk yeni Alfa Romeo, Giulia. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. CAR, yeni 3-serisi rakibin 24 Haziran 2015’te Anonima Lombarda Fabbrica Automobili’nin kısaltması olan 105. yıldönümünü kutlamasıyla dünyaya gösterileceğini biliyor .

İnanılmaz bir şekilde, 159, 2011’den bu yana Alfa’nın menzilinden yoksun kaldı ve Giulia, şirketin, Avrupa’nın seçkin otomobil merkezlerinin kalbine geri dönmesine neden olacak. Bilgisayarımızdan oluşturulan görüntülerimiz (galerideki ilk iki resim) 2012’den beri geçerlidir ve dikkatle yaklaşılmalıdır – ancak olası tasarım yönüyle ilgili bir fikir verir.

CAR dergisinin sanatçısı Alfa Romeo Giulia'nın izlenimi

Neden büyük gecikme? Fiat Chrysler CEO’su Sergio Marchionne projeyi bir kareye geri gönderdi ve şimdi nedenini biliyoruz. Sadece stilistik bir U dönüşü değildi; Alfa Romeo, Maserati ile kodlanmış yeni bir arkadan çekişli mimarisi geliştiriyor ve boru hattındaki tüm yeni Alfa modellerini destekleyecek.

Alfa Romeo tekrar RWD’ye gidiyor

Haber, arkadan çekişli Alfas’a getirilen bir nesil olan Alfisti’ye bir tanrıça olarak gelecek. Platform Ghibli’nin RWD matrisine dayanıyor, ancak daha küçük kapasiteli motorlarla eşleştiriliyor.

Dört silindirli motorlar, 1.4 turbo (110 veya 180bhp) ve 200 veya 330bhp ile mevcut 1,8 olarak anlaşılmaktadır.

Ancak yürütme merkezlerinde rekabet etmek için Alfa, çok silindirli motorlar da sunmalıdır. CAR, bir Maser-twinned benzin V6 2.5 ve 3.0 kapasitelerde sunulacak, daha sonra 510bhp’ye kadar gelişecek, daha sportif, ikiz-turboşarjlı iterasyonlar otomobilin yaşam döngüsü boyunca ortaya çıktı.

Dizel motorların bir takımı da 1.6 dört silindirli bir 3.0 V6 common-rail TD’den temin edilebilir. Yeni Giulia’nın satışlarının, 2015 baharında Avrupa’da başlaması ve ABD’nin birkaç ay sonra başlaması planlanıyor.

Alfa geçitler, spor arabaları ve icracılar da geliyor

Yeni 2015’ten sonra Giulia 2016’da bir sonraki Giulietta’ya geliyor. Aynı zamanda BMW 1-serisi hatchback rakibinden daha fazla yararlanarak arkadan çekişli sürüş formatına geçiyor. Alfas çoğu gibi, dört tekerlekten çekiş daha güçlü modellerde isteğe bağlı olacak.

Mito supermini mermiyi ısırdı; bunun yerine, Alfa Romeo, Ghibli ile ikiye bölünmüş ve 4,9 metre uzunluğa uzanan bir model ile BMW 5 serisi topraklarına doğru çekmeyi planlıyor. Ammiraglia ‘amiral gemisi modeli sportif ve prestijli dört kapılı bir salon olacak, dönem’ Wester yemin ediyor.

Yeni Alfa Romeo serisi hakkında daha fazla bilgi almak için, CAR dergisinin yeni Ocak 2015 sayısında Alfa Romeo patronuyla yapılan röportajı kaçırmayın. İPad dergisinin ve diğer tablet cihazların dijital baskısında bulunan CAR dergisinin önceki sayılarını yakalayabilirsiniz.

Alfa Romeo rönesansı CAR dergisinin yeni Ocak 2015 sayısında detaylandırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir