26-27 Aralık 2020 hafta sonu yasak var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlıyor?

Artan vaka sayılarının ardından koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya başlandı. İşte 25-28 Aralık hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları..

26-27Aralık 2020 hafta sonu yasak var mı?

Her hafta olduğu gibi bu hafta da kısıtlamalar kapsamında Cuma günü saat 21:00’den pazartesi günü saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında market, manav, fırın kaça kadar açık?

Hafta sonu sokak kısıtlaması 25 Aralık 2020 Cuma günü saat 21:00’de başlayacak. Toplamda 56 saat sürecek olan kısıtlama 28 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çevrim içi sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçları ile ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırına gidip gelebilecek.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Lokanta ve restoran gibi iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir