0

25 Aralık 2020 Çeyrek altın, gram altın ne kadar? Altın fiyatları düşüyor mu?

 

Her dönem yatırımcısının güvenli limanı olarak görülen altın fiyatları haftanın son işlem gününde de ilgiyle takip ediliyor. Altın fiyatları virüsün mutasyon geçirmesi ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantısından dolayı mevcut durumunu sürekli güncelliyor. Dün açıklanan olan Merkez Bankası Aralık ayı son faiz kararı sonrasında altın piyasası düşüşe geçti. Merkez Bankası faiz toplantısı sonrası kararını açıkladı. Banka faiz oranlarını 2 puan artırarak yüzde 17’ye yükseltti. 

Merkez Bankası faiz kararı sonrası bugün altın fiyatlarında son duruma baktığımızda; bin 900 dolar seviyelerinden bin 850 dolarlara gerileyen ons altın, ardından bin 800 dolara kadar çekilmişti. Bugün ons altın bin 1.880 dolardan işleme alınıyor. Gram altın yeni güne 458 TL’den başladı. Geçtiğimiz haftayı dalgalı bir grafikle kapatan çeyrek altın ise güne 750 liradan başladı. 

24 ARALIK PERŞEMBE GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın alış: 458,36 TL

Gram altın satış: 458,65 TL

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın alış: 743,00 TL

Çeyrek altın satış: 750,90 TL

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını alış: 2.967,00 TL

Cumhuriyet altını satış: 2.991,20 TL

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış: 1.485,50 TL

Yarım altın satış: 1.499,90 TL

22 AYAR BİLEZİK NE KADAR?

22 ayar bilezik alış: 417,00 TL

22 ayar bilezik satış: 420,00 TL

Altın yorumları

Analistler, aşının bulunma haberiyle birlikte piyasalar bir süredir rahatlamıştı. ancak hafta sonu İngiltere başta olmak üzere Avrupa genelinde virüsün mutasyona uğramış halinin kontrolden çıktığına yönelik gelen açıklamalar küresel bazda endişeleri yeniden artırdı. Virüsün mutasyon geçirmiş halinin etkisi veya mevcut aşıların bu virüs üzerindeki etkisi konusunda belirsizlikler var. Bu belirsizlikler piyasalarda rahatsızlık yaratmaya devam edebilir diyor.

Virüs gelişmeleriyle birlikte Avrupa’da uçuşlar yeniden durduruldu. Muhtemelen bazı ülkeler tam kapanmaya gidecek. Bu durum ekonomik aktiviteler üzerinde baskıya neden olacaktır. Ekonomik aktiviteler yavaşladıkça ülkeler desteklerini vermeye devam edecektir. Bu nedenle dalgalı piyasa izlemeye devam edeceğiz yorumlarında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir