0

2015 Peugeot Partner :Daha iyi olabilirdi – arabam.com

İkinci nesil Peugeot Partner daha yumuşak bir görünüme sahipti ve tasarımı nedeniyle olduğundan geniş görünüyordu. Makyajla birlikte bu his kaybolmuş. Köşeli bir form kazanan büyük farlar dikkat çekiyor. Radyatör ızgarasıdaysa markanın binek modellerindeki krom çerçeveye yer verilmiş. Ancak bu çerçeve ızgaranın tamamını değil de bir kısmını kaplıyor. Bu da garip bir görünüm yaratmış. LED tipi gündüz farları tamponun köşelerine, sis farlarının üstüne konumlandırılmış. Aracın yan görünümünde ciddi bir farklılık yok. Arka kısımda da değişim sınırlı. Dik inen stopların iç tasarımı yenilenmiş. Partner Tepee, 4380 mm uzunluğa, 1810 mm genişliğe sahip. Aks aralığı ise 2728 mm.

Peugeot Partner İç Mekanı

Makyaj iç mekanda orta konsolda hissediliyor. Active donanımda opsiyonel, Allure donanım seviyesinde ise standart olarak sunulan SMEG 7 inçlik ekran orta konsola adapte edilmiş. Dokunma hissi zayıf kalan ekran yine de bir ticari araç için fazlasıyla yeterli bir donanım. Ekranın iki yanında havalandırma çıkışları bulunurken aracın gösterge tablosunda makyajla birlikte hiçbir değişim yaşanmamış. Partner Tepee’yi daha çok aile kullanımı için satın alacaklara önemli bir donanımdan söz etmemiz gerekiyor. Yine Active donanımda opsiyonel, Allure donanım seviyesinde ise standart olarak sunulan 3 parça, bağımsız, sökülebilir arka koltuklar ve ön koltuk arkasındaki açılabilir masalar hayatı kolaylaştıran, iç mekanı değişken kılan ayrıntılar arasında. Partner Tepee, 675 litrelik bagaj hacmine sahip. Arka koltuklar yatırıldığındaysa bu hacim 2650 litreye kadar yükseliyor. Aracın taşıma kapasitesi ise 737 kg.

Motor

Partner Tepee’de markanın DV6CTED kodlu, turbo, dizel motoru görev yapıyor. Euro 5 normundaki bu motor 3600 d/d’de 115 hp güç, 1500 d/d’de ise 240 Nm tork üretiyor. Overboost ile motor anlık olarak 270 Nm tork da üretebiliyor. Motorun gücü 5 kademeli manuel şanzımanla ön lastiklere iletiliyor. Alt devirleri canlı motor, uzun oranlı şanzımana karşın keyif veriyor. Şehir içinde çok sık vites düşürmek gerekmiyor. Fabrika verilerine göre araç 0’dan 100 km/s hıza 12.3 saniyede ulaşıyor. Tasarımı sebebiyle çok aerodinamik olmasa da Partner ekonomik bir araç. 6.3 litrelik test ortalamamız başarılı. Uzun yolda bu ortalamanın daha da düşeceği kesin.

Konfor & Yol Tutuş

Geçmişte ticari araçlar konforsuzdular. Ama artık hemen hemen hepsi günlük kullanıma uygun bir konfor düzeyi sunuyorlar. Partner’da bu konuda başarılı bir araç. Arka koltuklarda hafif zıplama yaşanıyor. Ancak arka sıradaki camların kelebek tipi olması bu çağda kabul edilemez bir donanım. Partner Tepee, hissiz bir reksiyona sahip. Hızlı virajlarda kullanıcını tedirgin etmeyecek düzeyde yana yatıyor. Çok zorlandığında önden kayma eğiliminde. ESP sistemi tüm donanımlarda standart olarak sunuluyor.

Peugeot Partner Teknik Özellikler

Motor: 1.6 Hdi
Motor Hacmi: 1560 cc
Silindir Adedi: 4
Maksimum Güç: 115 hp 3600 d/d
Maksimum Tork: 240 Nm 1500 d/d
Performans
0-100 km/s Hızlanma 12,3 sn
Maksimum Hız: 172 km/s
Frenler
Ön: Hava Soğutmalı Disk
Arka: Disk
Yakıt Türü Dizel
Yakıt Tüketimi
Şehir İçi: 5,1 lt
Şehir Dışı: 5,5 lt
Karma: 6,3 lt
Test: 6,3 lt
CO2 Emisyonu 144gr/km
Boyutlar
Uzunluk: 4380 mm
Genişlik: 1810 mm
Yükseklik: 1801 mm
Dingil Mesafesi: 2728 mm
Bagaj Hacmi: 675/2650 lt
Yakıt Depo Kapasitesi: 60 lt
Boş Ağırlık: 1453 kg
Lastik Boyutu: 215/55 R16

 

İkinci El Peugeot İlanları


Önceki İçerik2015 Mercedes C Serisi


Metin Kaygısız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir